Reklama

[ZDJĘCIA] Mega ferie w Szóstce

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbyły się zajęcia „Szach - mat, ping - pong!” oraz „Gry i zabawy w formacie XXL” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. Wzięło w nich udział 48 uczniów z klas I-VI.

Dzieci aktywnie spędzały czas - bawiły się, uczyły i grały w 16-osobowych grupach rówieśniczych. Podczas cyklu zajęć poznały zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dowiedziały się jak stworzyć figury z balonów do modelowania. Udało im się zrobić psa, kwiaty, ośmiornice i postaci z ulubionych bajek. Tworzyły na specjalnych kartonach animacyjnych gry w rozmiarze XL, rozwijając w ten sposób kompetencje matematyczne, stymulując procesy poznawcze i ucząc się przyjaznego współzawodnictwa. Najbardziej dumne były z własnoręcznie stworzonych „Kodów” i „Memory”. Jeden dzień przeznaczony był na eksperymenty z użyciem płynu do wielkich baniek. Każdy próbował zamknąć bańkę w bańce, powstawały bańki niczym plastry miodu, udało się także złapać bańkę, a nawet zagrać nią w piłkę.

Uczniowie doskonalili też swoje umiejętności w zakresie tenisa stołowego. Poznali mnóstwo zabaw i ćwiczeń koordynacyjnych, rozwijających orientację wzrokowo-ruchową, służących dobremu opanowaniu piłeczki, poprawiających serwis i podstawowe uderzenia. Grali każdy z każdym, aby zmierzyć się z innymi zawodnikami i podpatrzeć ich technikę.

Po serii treningów nastąpiły wyczekiwane rozgrywki turniejowe, w których można było sprawdzić swoje umiejętności. Jeśli chodzi o tenis stołowy, w poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

 1. Amelia Janowska, Maja Radzimirska i Maja Krzeszewska
 2. Oskar Filipczak, Wiktor Wiklak i Dawid Katarzyński
 3. Dawid Gabryś, Piotr Glanowski i Alicja Jujka

Nowością były warcaby klasyczne, w których najlepsze wyniki osiągnęli:

 1. Maja Krzeszewska, Amelia Janowska i Agata Szydłowska
 2. Oskar Filipczak, Bartłomiej Kolasa i Hubert Ciszek
 3. Piotr Majtczak, Piotr Glanowski i Kacper Woźniak

W turnieju szachowym (dla sporej części uczestników były to pierwsze tego typu zawody) kolejne miejsca zdobyli:

 1. Maja Radzimirska, Maja Krzeszewska i Maja Johnston
 2. Wiktor Wiklak, Hubert Ciszek i Oskar Filipczak
 3. Julia Stolarczyk, Dawid Gabryś i Piotr Glanowski

Wszystkie wskazane powyżej osoby uzyskały statuetki i nagrody rzeczowe. W klasyfikacji generalnej wyłoniono też i nagrodzono pucharami mistrzów trójboju w poszczególnych kategoriach:

 1. Maję Krzeszewską
 2. Oskara Filipczaka
 3. Piotra Glanowskiego

W turnieju gier zespołowych uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją pamięć, refleks i celne oko. Celem tych zawodów było rozwijanie kreatywności, doskonalenie współdziałania i budowanie w dzieciach wiary we własne możliwości. Na koniec wszystkim wręczone zostały medale i nagrody. Każdy uczestnik otrzymał też dyplom. Instruktorzy przykładali dużą wagę do zasad fair play i sposobów radzenia sobie z porażką. O wysokim poziomie zainteresowania tymi wszechstronnie rozwijającymi spotkaniami świadczy prawie stuprocentowa frekwencja oraz pozytywna opinia uczestników w końcowej ewaluacji - wszystkim dzieciom bardzo podobał się taki sposób spędzania wolnego czasu - zajęcia były ciekawe, atrakcyjne i spełniały ich oczekiwania, rodzice natomiast zgodnie uznali, że taka forma zajęć jest potrzebna w okresie feryjnym. Zajęcia odbywały się zgodnie z harmonogramem, a założone cele projektu zostały zrealizowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE