Reklama

[ZDJĘCIA] Miasto wspiera szpital. Wymiana zdań między radnym PiS a wiceprezydentem

Opublikowano: pt, 20 mar 2020 14:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rady Robert Stępniewski opublikował niedawno w mediach społecznościowych wpis w którym apelował do władz miejskich o pomoc dla kutnowskiego szpitala ws. z panującym w Polsce koronawirusem. Na jego zarzuty bardzo szybko odpowiedział wiceprezydent Zbigniew Wdowiak, a sam magistrat poinformował o wsparciu udzielonemu szpitalowi.

- Może by miasto ze swojej strony wspomogło Nasz kutnowski szpital w tak wyjątkowej sytuacji? W końcu chodzi tu o Nasze zdrowie - napisał na facebooku radny PiS, Robert Stępniewski.

Pod tym wpisem szybko pojawił się kolejny, również napisany przez przedstawiciela (a właściwie przedstawicielkę) rady miasta w Kutnie.

- Miasto pomaga szpitalowi.Na Naszym wspólnym spotkaniu dyrektor dziękował Naszemu Prezydentowi. Stwierdził, że jest to rzadkością żeby tak miasto pomagało - napisała Beata Włodarczyk (radna z komitetu Zbigniewa Burzyńskiego).

Dziś na stronie Urzędu Miasta w Kutnie pojawił się komunikat z którego dowiadujemy się, że samorząd miejski w uzgodnieniu z dyrekcją Kutnowskiego Szpitala Samorządowym zakupił niezbędne środki ochrony osobistej posiadające odpowiednie certyfikaty z przeznaczeniem dla personelu medycznego placówki.

- Na potrzeby szpitala przekazane zostały atestowane środki w postaci kilkuset kombinezonów, fartuchów ochronnych, masek z filtrami, kilkudziesięciu okularów ochronnych oraz tysiąca sztuk rękawic nitrylowych a także ochraniaczy na buty. Dodatkowo przekażemy szpitalowi około tysiąca sztuk jednorazowych maseczek wykonanych przez kutnowską szwalnię. Miasto deklaruje dalsze wsparcie działalności Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - informuje UM Kutno.

Także wiceprezydent Zbigniew Wdowiak opublikował na facebooku wpis, w którym informuje o pomocy dla szpitala. Przy okazji odpowiada na zarzuty R. Stepniewskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE