Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Mieszkańcy tej kutnowskiej ulicy odetchną z ulgą. Szykuje się duży remont

Opublikowano: czw, 22 kwi 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie szykuje się kolejna drogowa inwestycja. Tym razem chodzi o remont ulicy Morcinka. Urząd Miasta w Kutnie w tym tygodniu ogłosił przetarg.

Reklama

W tym tygodniu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Kutnie pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu: Roboty budowlane Remont ulicy Morcinka w Kutnie.

Przedmiotem zamówienia publicznego jest robota budowlana polegająca na Remoncie ulicy Morcinka w Kutnie. Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej wynosi 4 miesiące. 5 maja br. nastąpi otwarcie ofert – wówczas dowiemy się ile firm jest zainteresowanych wykonaniem tego zadania i jakich kwot za to oczekują.

Prawie na całej długości ulicy istnieje dwustronny chodnik z płyt betonowych oddzielony od jezdni pasem zieleni. Posesje położone wzdłuż ul. Morcinka połączone są z jezdnią za pośrednictwem zjazdów.

W dokumentacji stwierdzono, że nawierzchnia bitumiczna na całym odcinku jest zużyta, wymaga frezowania i nowej warstwy ścieralnej. Na całej długości nawierzchnia ma oznaki spękań odbitych.

Czego ma dotyczyć sama przebudowa? W zakresie inwestycji znajdzie się wymiana nawierzchni jezdni i wymiana nawierzchni chodników. Wymienione zostaną także krawężniki i zjazdy do posesji.

- Jezdnia zostanie frezowana i położona na niej nowa nawierzchnia bitumiczna. Nawierzchnia chodników oraz zjazdów do posesji zostanie wymieniona na nową nawierzchnię z kostki betonowej – czytamy w dokumentacji.

Po ulicy Morcinka nie odbywa się ruch pojazdów komunikacji zbiorowej i takie rozwiązania nie są planowane w przyszłości. Ulica Morcinka ma obsługiwać przede wszystkim ruch lokalny mieszkańców posesji położonych wzdłuż ulicy oraz z najbliższej okolicy.

Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kutno - TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -1

    nika

    Mam nadzieję, że nie wytną drzew pod pretekstem posadzenia nowych okazów, jak to już wcześniej bywało... W naszym mieście bezmyślna wycinka stała się zasadą.

  • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -2

    LED to syf

    Współczuję mieszkańcom tamtej ulicy że muszą znosić to paskudne oślepiające zimne światło z opraw oświetleniowych SYF.