Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Mrówcza praca Terytorialsów: dostarczyli już ponad 70 ton materiałów!

Opublikowano: czw, 21 maj 2020 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Środki ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji, maseczki, testy, żywność – każdego dnia żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają kilka ton różnego rodzaju materiałów do szpitali, aptek, przychodni i osób prywatnych.

Reklama

Kolejną dziedziną w jaką zaangażowali się łódzcy żołnierze OT jest szeroko pojęta logistyka. Żołnierze zajmują się załadunkiem, transportem i dostarczaniem środków ochrony osobistej i żywności do placówek i osób najbardziej potrzebujących. Angażują się zarówno w transport wielkotonażowy jak i w dostarczanie niewielkich, pojedynczych paczek żywnościowych. W akcje transportowe zostało zaangażowanych 1123 żołnierzy OT a także ponad 200 żołnierzy zawodowych. Terytorialsi są wspierani również przez podchorążych z Akademii Wojskowych.
Na dzień dzisiejszy żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli ponad 70 ton różnego rodzaju materiałów. Terytorialsi zajmują się głównie dostarczaniem żywności dla osób objętych kwarantanną a także maseczek i środków dezynfekcyjnych do placówek zdrowia publicznego. Niemniej jednak podejmują się również nietypowych zadań – na przykład przewozem bezdomnego chorego z nowotworem na sesje chemioterapii. Dostarczają gorące posiłki, transportują pacjentów z i do DPSów, wspierają policję. Poza tym wspierają kombatantów, osoby samotne a także całe rodziny.

Dość często łódzcy Terytorialsi przewozili i przewożą a czasami także konfekcjonują materiały medyczne różnego rodzaju z Agencji Rezerw Materiałowych i przekazują je do placówek medycznych oraz w inne wskazane miejsca – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk Oficer Prasowy 9ŁBOT. – Realizowaliśmy także dwukrotnie transporty dla Ministerstwa Zdrowia z Lotniska Cargo-Okęcie do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych i jesteśmy w pełnej gotowości aby takie zadania jeszcze realizować. – dodaje.
Żołnierze 9 ŁBOT wspierają znajdującą się w Porębie koło Zduńskiej Woli na wniosek wojewody łódzkiego.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wykonują zadania na rzecz walki z koronawirusem już od 6 marca – w dwa dni po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia w Polsce. Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5 tys. żołnierzy i przydzielonych pod dowództwo WOT podchorążych Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)
 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Hehe

  Te same bezużyteczne maseczki które nie chronią nikogo przed niczym, za które przepłacili i na których dorabia się rodzina ministra?

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Pacjentka

  A może opiszecie pracę pielęgniarek, lekarzy, salowych którzy codziennie narażają siebie i swoich bliskich a nie najemników.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   observer

   Nie obrażaj najemników!!!!!!!!!!!! To są doskonale wyszkoleni i niebywale wykwalifikowani żołnierze do wynajęcia. A WOT to taki PRL-owiski żołnierz z batalionu inżynieryjno-budowlanego (bib), Więc nie terytorialsi, a bibole. A druga rzecz, to prawda, że jakoś nie gloryfikuje sie pracy personelu medycznego walczącego z pandemią a takie ciłoki... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Czytelnik KCI

  Przydrożne rowy pozarastane. Terytorialsi mogli by je wykosić :)

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Robol

  Napiszcie w końcu ile im za to płacą, dwie stówki za 8 godzin to ja też tyle chce! Do niczego innego się nie nadają, a gdzie prawdziwi żołnierze? Nadal w koszarach dupy grzeją

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   observer

   prawdziwi żołnierze są do innych zadań. A do roboty są bibole (wotowcy). Chociaż fakt kasę za to biorą nieadekwatnie większą niż bibole w PRL

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Popow

  Dobrze, że są i działają. Chwała im za to co robią!

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Watt

  Czego dowiadujemy się z tego "artykułu"? Otóż: "Na dzień dzisiejszy żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli ponad 70 ton różnego rodzaju materiałów." "W akcje transportowe zostało zaangażowanych 1123 żołnierzy OT a także ponad 200 żołnierzy zawodowych." Czyli w przybli... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Hehe

   62 kilo bo oni to z łodzi z buta roznoszą jako element ćwiczeń wytrzymałościowych i orientacji w terenie.