Reklama

[ZDJĘCIA] Obowiązek zakrywania twarzy stał się faktem. Czy kutnianie wzięli go sobie do serca?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rządowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa przybierają nowe formy. Od dzisiaj obowiązuje nakaz zakrywania twarzy (szczegóły podawaliśmy tutaj - KLIK). Obowiązek ten nie ominął również kutnian. Czy stosują się do obostrzeń? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Każdy mieszkaniec jest zobowiązany do zakrycia ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski lub maseczki. Twarz trzeba mieć zakrytą w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz w pojazdach, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie.

Zakrywanie ust i nosa jest też wymagane na terenach zieleni: w parkach, zieleńcach, na promenadach, bulwarach, w ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych.

Wydaje się, że kutnianie potraktowali rozporządzenie z należytą powagą. Na ulicach naszego miasta próżno szukać osób, które chodzą z odkrytą twarzą. Większość z nich nosi jedno-, bądź wielorazowe maseczki, choć zdarzają się też mieszkańcy, którzy postawili na mniej konwencjonalne okrycia, jak chusty, czy szaliki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE