Reklama

[ZDJĘCIA] Paraliż do końca października. Ruszyła przebudowa wiaduktu kolejowego

Opublikowano: pon, 27 kwi 2020 13:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś rozpoczął się remont wiaduktu kolejowego na ul. Troczewskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, Najgorsze jednak przed nami…

- Firma STRABAG Sp. z o.o. jako Wykonawca robót torowych na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa — Poznań, obszar LCS Kutno informuje, że w okresie 27.04.2020r. — 29.10.2021r. będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ul. Troczewskiego w Kutnie. Wykonane zostanie zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu oraz zostanie wprowadzona wahadłowa sygnalizacja świetlna – informowała nas w połowie kwietnia firma STRABAG, wykonawca inwestycji.

Przypomnijmy: równocześnie z wiaduktem na ul. Troczewskiego będzie remontowany wiadukt w ciągu ulic Warszawskie Przedmieście i Józefów. Remont w tym miejscu póki co jeszcze nie ruszyło.

Prace – jak informowało ministerstwo infrastruktury posła Dariusz Jońskiego - będą podzielone na dwa etapy.

W pierwszej kolejności będzie wykonana część wiaduktów pod torem nr 2, a po ich zakończeniu ruch pociągów zostanie przeniesiony na tor nr 2 i obiekty zostaną dokończone pod torem nr 1.

- Z uwagi na trwające obecnie zamknięcie toru nr 2 na szlaku Kutno – Stara Wieś prace na obu obiektach muszą odbywać się w tym samym okresie w torze nr 2, a następnie w torze nr 1.- informowało ministerstwo.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa-Poznań — pozostałe roboty, odcinek Sochaczew-Swarzędz”.

Dodajmy, że prace prowadzone przez PKP na wspomnianych wiaduktach pokryją się w czasie z pracami prowadzonymi przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (KLIK).

Mowa o przebudowie skrzyżowania ulic Bitwy pod Kutnem (DK 60a), Objazdowej (DK 60), Sklęczkowskiej (DK 92) oraz Łąkoszyńskiej (DW 702). Prace powinny ruszyć w ciągu najbliższych tygodni. Kierowcy muszą się więc liczyć z ogromnymi utrudnieniami w ruchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE