Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Parlamentarzyści PiS i wojewoda zawitali do Bedlna. Nowy żłobek oficjalnie otwarty

Opublikowano: 26 maja 2021 12:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oficjalne otwarcie gminnego żłobka odbyło się dziś po godz. 11. w Bedlnie. Na uroczystość przybyły tuzy z Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Projekt został zrealizowany z rządowego programu Maluch Plus (ponad 460 tys. zł w 2021 roku) oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. 

Z okazji otwarcia nowego punktu, do Bedlna przybyli parlamentarzyści: poseł Tadeusz Woźniak i senator Przemysław Błaszczyk, a także wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego - Andrzej Górczyński, wicestarosta kutnowski Marek Jędrzejczak oraz radny miejski z Kutna, Janusz Kołodziejski

Wójt Józef Ignaczewski nie posiadał się z radości i dziękował partii rządzącej za przekazanie środków na otwarcie żłobka. Dumy z realizacji przedsięwzięcia nie krył również wojewoda.

- Rodzina jest w sercu naszego zainteresowania. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego, a w szczególności minister Marlena Maląg, podejmują działania by wzmocnić polskie rodziny. Ważnym elementem tej polityki jest program „Maluch+. Bardzo cieszy, że z roku na rok zwiększa się liczba żłobków w województwie łódzkim. Pomagamy w ten sposób rodzicom wrócić na rynek pracy, a maluszkom zapewniamy rozwój psychofizyczny w nowoczesnych i bezpiecznych przestrzeniachTen projekt pokazuje, że nie dajemy obietnic bez pokrycia i nasze założenia są wcielane w życie - powiedział Tobiasz Bocheński. 

W żłobku opiekę otrzyma 16 dzieci w wieku do 3 lat. Znajduje się w nim sprzęt multimedialny, nowoczesne pomoce dydaktyczne i mnóstwo zabawek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)