Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Podkutnowskie lasy niczym wysypisko. ''Mniej pouczeń, więcej patroli i kar''

Opublikowano: 29 października 2020 10:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prośby i apele nie przynoszą skutków - dbałość o środowisko wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niestety, doskonałym tego przykładem sa podkutnowskie lasy, które gdzieniegdzie, bardziej niż łono natury, przypominają wysypisko śmieci. Taki stan rzeczy świetnie oddają zdjęcia, które nadesłał nam oburzony Czytelnik.

Reklama

- Tyle mówi się o przyrodzie, dbaniu o nią, o niezaśmiecaniu m.in. terenów leśnych i co z tych przekazów mamy? Otóż mamy to co mieliśmy, czyli zaśmiecone plaże, szlaki górskie i lasy! Notorycznie ludzie zaśmiecają nasze wspólne dobro. Żadne apele, akcje nie trafiają do społeczeństwa. Czy ludzie są tak puści, czy nie mają rozumu i nie myślą, czy może wyrzucając śmieci gdzie popadnie czują się wolni bo kto im co zrobi. W końcu wielu "znawców" prawa uważa, że po to ktoś stworzył prawo aby je łamać i w tym przypadku te "mądre" słowa stają się czynami - pisze pan Krystian.

Jak zauważa kutnianin, wyrazem braku poszanowania środowiska są pozostawione w podkutnowskim lesie ogromne ilości odpadów.

- Na każdym kroku można natknąć się na puszkę od piwa, napoju, butelki, opakowania po chipsach czy wreszcie worki pełne śmieci! Co jeszcze istotne - quady. Dukty leśne zjezdzone, a między ludźmi slalomy. Sprzęt niezarejestrowany, głośny, a ich kierowcy dopuszczający się szeregu wykroczeń. Więcej patroli leśnych, więcej kamer, mniej pouczeń, więcej kar. Szczególnie mam na myśli las w Głogowcu, ale i Raciborów może "poszczycić się skarbami" czy crossowcami - opisyje sytuację Czytelnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 9 miesięcy temu | ocena +32 / -32

  Ekolog

  Po wprowadzeniu obowiązkowych opłat za śmieci miało się wszystko zmienić. Miał być ład i porządek, a śmieci miały być legalnie oddawane do utylizacji. I tak było może przez rok lub dwa, kiedy Eko Serwis przyjmował wszystkie śmieci od mieszkańców w zamian za opłatę śmieciową. Niestety opłata za śmieci zaczęła drastycznie rosnąć, a i Eko Serwis i jego następcy wprowadzili dodatkowe opłaty za inne śmieci niż komunalne. Nie dziwcie się więc, że śmieci znów lądują po lasach. Po prostu jest za drogo. 30 zł od osoby do do duży wydatek dla rodziny. Z tego co wiem, to nawet w dużych miastach jest o wiele mniej. Ale co się dziwić: za śmieci zwożone z Niemiec ktoś musi przecież zapłacić. Brak konkurencji robi swoje.

  • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

   tylko lasów żal

   Święte słowa. Pisałem o tym kilka lat temu, gdy PO wprowadzała "ustawę śmiechową". Niestety, ale tak się dzieje, gdy zostaje wprowadzony monopol, tym bardziej z gdy jest to monopol z obcym kapitałem (w tym wypadku niemieckim).

   • 9 miesięcy temu | ocena +22 / -22

    .....

    Ustawa śmieciowa to jest co innego i nie tyczy się odbioru odpadów komunalnych

    • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

     tylko lasów żal

     Wiem o tym, dlatego umieściłem to w cudzysłowiu (w przenośni).