Reklama

[ZDJĘCIA] Podkutnowskie lasy niczym wysypisko. ''Mniej pouczeń, więcej patroli i kar''

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prośby i apele nie przynoszą skutków - dbałość o środowisko wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niestety, doskonałym tego przykładem sa podkutnowskie lasy, które gdzieniegdzie, bardziej niż łono natury, przypominają wysypisko śmieci. Taki stan rzeczy świetnie oddają zdjęcia, które nadesłał nam oburzony Czytelnik.

- Tyle mówi się o przyrodzie, dbaniu o nią, o niezaśmiecaniu m.in. terenów leśnych i co z tych przekazów mamy? Otóż mamy to co mieliśmy, czyli zaśmiecone plaże, szlaki górskie i lasy! Notorycznie ludzie zaśmiecają nasze wspólne dobro. Żadne apele, akcje nie trafiają do społeczeństwa. Czy ludzie są tak puści, czy nie mają rozumu i nie myślą, czy może wyrzucając śmieci gdzie popadnie czują się wolni bo kto im co zrobi. W końcu wielu "znawców" prawa uważa, że po to ktoś stworzył prawo aby je łamać i w tym przypadku te "mądre" słowa stają się czynami - pisze pan Krystian.

Jak zauważa kutnianin, wyrazem braku poszanowania środowiska są pozostawione w podkutnowskim lesie ogromne ilości odpadów.

- Na każdym kroku można natknąć się na puszkę od piwa, napoju, butelki, opakowania po chipsach czy wreszcie worki pełne śmieci! Co jeszcze istotne - quady. Dukty leśne zjezdzone, a między ludźmi slalomy. Sprzęt niezarejestrowany, głośny, a ich kierowcy dopuszczający się szeregu wykroczeń. Więcej patroli leśnych, więcej kamer, mniej pouczeń, więcej kar. Szczególnie mam na myśli las w Głogowcu, ale i Raciborów może "poszczycić się skarbami" czy crossowcami - opisyje sytuację Czytelnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE