Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Poetyckie popołudnie w Parku Traugutta. Lesław Żurek odwiedził Kutno

Opublikowano: 12 lipca 2021 06:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajsze popołudnie w Parku Traugutta było naprawdę klimatyczne. Wszystko za sprawą spotkania z cyklu Znani czytają poezję organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie. Tym razem zebrani na polance przed biblioteką mogli wysłuchać doskonałej interpretacji poezji Juliana Tuwima w wykonaniu Lesława Żurka.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się 11 lipca o godz. 16:00 przed kutnowską biblioteką. Klimatu do recytacji dostarczała sama natura w postaci odgłosów ptaków z pobliskiego parku, a także muzyka w wykonaniu Pawła Zielaka - saksofonisty, kompozytora, aranżera i pedagoga. Na instrumencie klawiszowym akompaniowała Beata Stanisławska Zielak - na co dzień związana z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego w Koninie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory z bogatego repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Było niezwykle klimatycznie i nastrojowo. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: [WIDEO] Taneczna impreza w centrum Kutna! Zumba rządziła na Placu Wolności

Wczorajszy recytator, Lesław Żurek, to aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W 2005 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował na małym i dużym ekranie, grając w noweli filmowej "Oda do radości" (w części Morze w reżyserii Macieja Migasa), w produkcji telewizyjnej "Solidarność, Solidarność" oraz w serialu "Egzamin z życia". W kolejnych latach pojawiał się w znanych polskich serialach, takich jak "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Magda M".

Grał główną rolę  w anglojęzycznej produkcji "Polak potrzebny od zaraz" Kena Loacha, jednak największą popularność przyniosła mu rola w filmie Mała Moskwa, w którym współpracował z rosyjskimi aktorami i ekipą filmową. Rola polskiego oficera przyniosła mu nominacje do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Aktor w kolejnych latach zagrał w wielu filmach i serialach. Ogromną popularność przyniósł mu ostatnio występ w "Stuleciu winnych" i udział w telewizyjnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie został zwycięzcą odtwarzając przebój Zbigniewa Wodeckiego. 

Jak sam dziś stwierdził, nie jest łatwo wcielić się w bardzo znaną postać, mając na to tylko 5 dni. Kutnianie mogli zobaczyć Lesława Żurka takiego, jakim jest poza fleszami aparatów i kamer oraz wysłuchać wierszy Juliana Tuwima: Do człowieka prostego, Wiosna, Czereśnie, Ostry erotyk, Dyzio Marzyciel, Kotek, Ptasie radio czy wreszcie Kwiaty polskie cz I. 

Po zakończonym programie, nie obyło się bez pytań publiczności, w tym o pasje aktora, a także o pracę w teatrze. Zebrani nie kryli swojej sympatii i uznania dla jego talentu. Wspólne fotografie i wpis do księgi pamiątkowej uwieczniły spotkanie.

Przypomnijmy, że cykl Znani czytają poezję to już tradycja w kutnowskiej bibliotece. Nasze miasto odwiedzili już w tym celu m.in. Małgorzata Pieczyńska, Artur Barciś, Bartłomiej Kasprzykowski i Wiktor Zborowski. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [ZDJĘCIA] Powiat kutnowski stolicą folkloru. Do Bedlna przyjechały najlepsze ludowe kapele!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE