Reklama

[ZDJĘCIA] Posypały się mandaty. Duża akcja kutnowskiej policji

Opublikowano: śr, 20 maj 2020 16:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z kutnowskiej drogówki 19 maja 2020 roku brali udział w wojewódzkich działaniach pn. „Prędkość”, celem których przede wszystkim jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas tych działań funkcjonariusze każdemu kierującemu zatrzymanemu do kontroli z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia dot. zakrywania ust i nosa wręczali maseczki ochronne.

- 19 maja 2020 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, brali udział w wojewódzkich działaniach pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - relacjonuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali 27 pojazdów i kierowców. Za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarano 20 kierowców. Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych.

- Niestety, w wielu przypadkach przez lekkomyślność kierowców przekraczających dozwoloną prędkość cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego - podkreśla podkom. E. Machnik.

Podczas tych działań każdy kierowca otrzymywał od policjantów maseczki ochronne, które pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

- Takim działaniem chcemy nadal przypominać mieszkańcom naszego powiatu o obowiązujących obostrzeniach dot. zakrywania ust i nosa - kończy oficer prasowy kutnowskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE