Reklama

[ZDJĘCIA] Prace w czasie pandemii. Co słychać w Pałacu Saskim?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo obecnego stanu związanego z pandemią, trwają intensywne prace rewitalizacyjne na terenie muzealnego kompleksu Pałacu Saskiego. Obecnie prowadzony jest montaż elementów konstrukcyjnych dachu i stropów w zachodniej i południowej części Pałacu Saskiego.

- Równolegle przygotowywane są drewniane gonty (drewniany materiał do wykonywania pokryć dachowych) na pokrycie dachu. Jednocześnie trwają prace stolarskie, które pozwolą zamontować ceglane wypełnienia w ścianach pałacu, zgodnie zasadami konstrukcji tzw. muru pruskiego zwanego inaczej konstrukcją szachulcową. W zachowanym pierwotnym skrzydle zabytku prowadzone są działania konserwatorskie polegające na odgrzybianiu, odsalaniu, osuszaniu ścian - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Znaczące postępy widoczne są także w nowych pawilonach ekspozycyjnych, gdzie trwa już montaż i wykończenia pokrycia dachu z blachy, a wewnątrz instalowane są nowoczesne systemy teletechniczne.

Ponadto w samym budynku ratusza, objętym również kompleksowym remontem, wymieniono pokrycie dachowe na blachę zgodną z zaleceniami służb konserwatorskich i nawiązującą do wyglądu budynku w połowie XIX wieku.

- Część prac w wieży ratusza została już zakończona, w tym wymiana podłóg, naprawa schodów, natomiast trwa jeszcze montaż instalacji specjalistycznych i elektrycznych. Na ukończeniu są prace związane z naprawą tarcz zegara, który wkrótce powróci na swoje miejsce, ciesząc wzrok mieszkańców Kutna - podaje UM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE