Reklama

[ZDJĘCIA] Protestują przeciwko wyborom prezydenckim. Interweniowała policja

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grupa mieszkańców Kutna postanowiła dziś zaprotestować przeciw przeprowadzeniu w maju w Polsce wyborów prezydenckich. Uważają, że w kontekście panującej pandemii zdrowie Polaków jest najważniejsze. Na miejscu pojawiło się kilka radiowozów.

Organizatorzy planowali w ramach swojego protestu przejechać ulicami Kutna. Zapewniali, że nie mają zamiaru opuszczać swoich aut, by nie stworzyć zgromadzenia.

Akcję zorganizował Przemysław Tobolczyk, działacz społeczny z naszego miasta.

- Cykliczne przejazdy będą organizowane co sobotę, aż do wyborów. Mam nadzieję, że z każdym tygodniem będzie nas coraz więcej – mówił Przemysław Tobolczyk zapowiadając dzisiejszy protest na swoim facebooku.

Każdy z uczestników przejazdu przez Kutno otrzymał kartkę z napisem „Nie dla wyborów, Kutno, cykliczne przejazdy”. Na miejscu zbiórki, a więc parkingu jednego z banków przy ul. Podrzecznej, krótko przed godz. 21 pojawiło się kilka samochodów. Protestujący zostali ukarani mandatami karnymi, których nie przyjęli.

Przypomnijmy część z obowiązujących obostrzeń:

OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

Ograniczenie dotyczy: przemieszczania się, podróżowania, przebywania w miejscach publicznych.

Na czym polega?

Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

Przemieszczać się możesz w przypadku:

  • dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi),
  • wykonywania czynności związanych z realizacją zadań określonych w ustawie – Prawo łowieckie i ustawie o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz zakupu towarów i usług z nimi związanych.
Obowiązuje do: 19 kwietnia 2020 r.

Ważne! 2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku są:

  • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
  • a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE