Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Przekazali chleb gospodarzowi gminy. Trwają dożynki w Krzyżanowie

Opublikowano: 8 września 2019 14:16
Autor: ez.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Barwnym korowodem rozpoczęło się dzisiejsze święto plonów w gminie Krzyżanów. Wyruszył on spod Urzędu Gminy na tereny przy świetlicy wiejskiej, gdzie przekazano chleb z tegorocznych plonów wójtowi. Z udziałem samorządowców, strażaków, mieszkańców i zespołów ludowych odbywa się dalsza część dożynek.

Reklama

W tym roku gospodarzem święta plonów w gminie Krzyżanów były Ktery. Starostami dożynek, którzy na bryczce konnej zawieźli chleb wójtowi Tomaszowi Jakubowskiemu a tym samym poprowadzili dożynkowy korowód, byli Katarzyna Kotarska i Marcin Kamelak. Część obrzędowo-wieńcowa odbyła się kilka minut po godz. 14 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. To tam wszystkich obecnych powitał zespół ludowy „Młogoszyn”. Prócz mieszkańców na uroczystości przybyli m.in. wójtowie gmin powiatu kutnowskiego, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, strażacy-ochotnicy, kapele ludowe i mieszkańcy.

Pierwszym punktem dożynek było przekazanie chleba na ręce wójta.

- Szanowni Państwo, Panie Wójcie. W imieniu mieszkańców wsi Ktery, gospodarzy tegorocznych dożynek, przekazujemy na ręce Pana Wójta Tomasza Jakubowskiego ten bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki. Panie Wójcie, szanuj ten chleb i ludzi, którzy na niego ciężko pracują. Dziel tym chlebem mądrze i sprawiedliwie. Gospodaruj tak, żeby nigdy nikomu tego chleba nie zabrakło - mówili starostowie.

Wójt podziękował i po ucałowaniu chleba zwrócił się do mieszkańców:

- Będę nim dzielił mądrze i sprawiedliwie. Tak, ażeby nam go nigdy nie zabrakło.

Po tym odbyła się msza święta polowa, podczas której poświęcono dożynkowe dary.

Jak dożynki to nie może zabraknąć wspólnej zabawy. O tę dbają zarówno zespoły folklorystyczne jak i disco-polo. Ponadto wszyscy korzystać mogą z takich atrakcji dmuchane zjeżdżalnie, zamki czy też byk rodeo. Przez czas trwania imprezy czynne są również stoiska gastronomiczne. Na wszystkich przybyłych czeka grochówka ufundowana przez samorząd Gminy Krzyżanów oraz regionalne smakołyki z „wiejskiego stołu” przygotowanego przez mieszkańców Kter, a na nim m.in. wędliny oraz pyszne domowe wypieki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.