Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Przeszło 100-procentowa zwyżka cen prądu! I to w Kutnie... 100 lat temu

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 04:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak grom z jasnego nieba spadła na mieszkańców Kutna informacja o drastycznych podwyżkach, czy - jak kto woli - zwyżkach cen prądu. Na otarcie łez naszym krajanom sprzed stu lat został występ Laury Dunin i udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak wyglądało życie w obecnym mieście róż w 1920 roku? Tego dowiecie się ze z zbiorów atykułów Tygodnika Kutnowskiego z kolekcji Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego.

Reklama

Warto nadmienić, że sto lat temu naszym miastem zarządzał jeszcze burmistrz, wówczas był nim Tomasz Klepa (stanowisko to piastował do roku 1926). Jak za ówczesnego włodarza obchodzono w Kutnie święto 3 Maja?

- [...] O godz. 9:30 zbiórka na placu strażackim, 10.30 masza polowa na Nowym Rynku, poczem pochód przez ul. Królewską i Kociuszki do Kopca Koścuszki [...] - pisał Tygodnik Kutnowski (resztę tesktu, a także zdjęcie burmistrza Klepy znajdziecie na fotkach pod artykułem).

Kutnian niewątpliwie mogły tamtymi czasy martwić ceny prądu.

- Zarząd Elektrowni Kutnowskiej podaje do wiadomości swoich odbiorców, że z powodu znacznej zwyżki cen węgla i artykółów techicznych przewidziana jest od 1-go maja r.b. przeszło 100-procentowa zwyżka cen prądu - czytamy w artykule.

Co jeszcze działo się w Kutnie z przełomu kwietnia i maja 1920 roku. Zapraszamy do poniższych zdjęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)