Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Ruszyły "Spotkania z historią"

Opublikowano: wt, 7 lis 2017 13:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godzinie 11:00 rozpoczęły się "Spotkania z historią" w ramach współpracy Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Kutnie, których organizatorem jest Muzeum Regionalne w Kutnie. Jest to cykl spotkań z wykładowcami - historykami, którzy poruszają poszczególne tematy. Myślą przewodnią dzisiejszego spotkania były stereotypy religijne. Tego typu wydarzenia to nie lada gratka dla miłośników historii, którzy mogą pogłębić swoją wiedzę.

Reklama

„Polak-katolik, Niemiec-ewangelik – niebezpieczne stereotypy" oraz "Niemiec Polakowi bratem? Niemieccy poeci-polonofile i ich twórczość – w 500 rocznicę reformacji”. To dwa zagadnienie, o których z pasją i wielkim zaangażowaniem opowiadali Wojciech Kral i Andrzej Wątorski z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Na spotkanie w auli WSGK przybyło bardzo liczne grono, by wysłuchać ich wykładu. Po powitaniu zaproszonych gości oraz słuchaczy rozpoczęły się wykłady.. Wzbogacone były one o prezentację multimedialną, dzięki której panowie prowadzący spotkanie mogli zobrazować poruszane zagadnienia i ułatwić ich zrozumienie słuchaczom. Tematy, jakie poruszyli poruszyli to m.in. reformacja w Niemczech - omówili pokrótce przyczyny i skutki, a także wzięli na warsztat kwestie wiary ewangelickiej i katolickiej oraz ich zależności. Wykładowcy podzielili się również ciekawymi anegdotami wiążącymi się z omawianymi przez nich zagadnieniami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    Słuchaczka SUTW w Kutnie

    " Spotkanie z historią" które odbyło sie w dniu 7.11.2017 o godzine 11:00 w budynku WSGK, to współpraca Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie z Muzeum Regionalnym w Kutnie.