Reklama

[ZDJĘCIA] Starostwo za darmo rozdawało chryzantemy. Rozeszły się w kilka minut

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś Starostwo Powiatowe w Kutnie zorganizowało akcję rozdawania chryzantem dla mieszkańców. Każdy mógł wziąć je za darmo. Kwiaty rozeszły się błyskawicznie.

Około 3 tysięcy chryzantem Powiat Kutnowski pozyskał od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Są to chryzantemy, które hodowcy przekazali do ARiMR w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie Święta Zmarłych. Hodowcy otrzymają pomoc finansową od ARiMR.

Chryzantemy dla mieszkańców były wystawione dziś od godz. 12 na placu/parkingu przed Wydziałem Komunikacji i Transportu przy ul. Królowej Jadwigi 7 w Kutnie. Każdy mógł je za darmo odebrać.

Nasz reporter pojawił się na miejscu ok. godz. 12.10. Wówczas nie było już śladu po chryzantemach. Nie można jednak wykluczyć, że do mieszkańców trafi kolejna partia kwiatów, bowiem jak zapowiada Tomasz Walczewski:

– Jeśli będzie zainteresowanie odbiorem kwiatów, akcja będzie powtarzana w kolejnych dniach – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Chryzantemy trafią również do przeróżnych instytucji z terenu powiatu kutnowskiego.

- Przekazane nam kwiaty od producentów rozdamy także do podległych nam Domów Pomocy Społecznej, do Muzeum – Zamku w Oporowie, szkół średnich oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Zostaną m.in. posadzone w ogródkach i na terenach zielonych – dodaje Tomasz Walczewski.

[AKTUALIZACJA]

Starostwo potwierdza, że 300 sztuk kwiatów rozeszło się w kilkanaście minut. Kolejna dostawa kwiatów nastąpi po godzinie 13.00.

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Jutro też będziemy rozdawać kwiaty w tym miejscu od godziny 12.00, a tych którzy pracują zapraszamy na godzinę 16.00 - mówi Tomasz Walczewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE