Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Ten widok odejdzie w zapomnienie. W Kutnie szykują dużą inwestycję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku czeka nas kolejna duża drogowa inwestycja. Gruntownej modernizacji zostanie poddana ulica Marii Skłodowskiej-Curie w kierunku Gołębiewa.

Reklama

Niedawno informacje na ten temat na facebooku zamieścił radny Robert Małachowski. 

- Mieliśmy wielkie nadzieje związane z pozyskaniem środków na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Dróg Samorządowych. Niestety nie udało się, mimo składanych petycji i wniosków. Na szczęście Kutno zdecydowało się na samodzielną realizację projektu z wykorzystaniem wyłącznie własnych środków – napisał Robert Małachowski.

Inwestycja nie będzie tak obszerna, jak pierwotnie zakładano. Przykładowo – nie będzie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Maczka, Skłodowskiej i Północnej. 

Mimo to – jak podkreśla R. Małachowski – przebudowa ulicy Skłodowskiej znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg, czyli rowerzystów i pieszych. Radny wnioskuje do władz miasta o utworzenie w ramach tej inwestycji alejki pieszo-rowerowej.

Z informacji zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Kutnie wynika, że przebudowa ulicy Skłodowskiej powinna ruszyć w III kwartale 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy