Reklama

[ZDJĘCIA] Terytorialsi przekazali paczki powstańcom

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli paczki dla powstańców warszawskich. Paczki z polskimi produktami, przekazane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa trafiły do weteranów mieszkających w Łodzi.

Jedną z paczek otrzymała pani por. Gryzelda Studzińska, łączniczka i sanitariuszka Szarych Szeregów, rodowita warszawianka i 92-letnia mieszkanka Łodzi. Spotkanie z nią to niepowtarzalna okazja, by posłuchać wyjątkowych opowieści o tragicznych wydarzeniach, których była świadkiem.

Produkty żywnościowe, które znalazły się w paczkach przekazali nieodpłatnie lokalni i krajowi producenci. Trafiły one do ponad tysiąca weteranów z całego kraju, w tym blisko 20 mieszkających w Łodzi.
Jesteśmy dumni, że kolejny raz możemy pomagać ludziom, bez których wolnej Polski by nie było. Jesteśmy im to winni – podkreślił ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Codziennie w działania przeciwkryzysowe (wsparcie punktów wymazowych, szpitali, samorządów lokalnych, pomoc policjantom w monitorowaniu przestrzegania kwarantanny, dostarczanie najpotrzebniejszych artykułów i leków seniorom) na terenie województwa łódzkiego zaangażowanych jest około 110 łódzkich Terytorialsów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE