Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Terytorialsi przekazali paczki powstańcom

Opublikowano: 29 października 2020 07:00
Autor: bnp/9ŁBOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli paczki dla powstańców warszawskich. Paczki z polskimi produktami, przekazane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa trafiły do weteranów mieszkających w Łodzi.

Reklama

Jedną z paczek otrzymała pani por. Gryzelda Studzińska, łączniczka i sanitariuszka Szarych Szeregów, rodowita warszawianka i 92-letnia mieszkanka Łodzi. Spotkanie z nią to niepowtarzalna okazja, by posłuchać wyjątkowych opowieści o tragicznych wydarzeniach, których była świadkiem.

Produkty żywnościowe, które znalazły się w paczkach przekazali nieodpłatnie lokalni i krajowi producenci. Trafiły one do ponad tysiąca weteranów z całego kraju, w tym blisko 20 mieszkających w Łodzi.
Jesteśmy dumni, że kolejny raz możemy pomagać ludziom, bez których wolnej Polski by nie było. Jesteśmy im to winni – podkreślił ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Codziennie w działania przeciwkryzysowe (wsparcie punktów wymazowych, szpitali, samorządów lokalnych, pomoc policjantom w monitorowaniu przestrzegania kwarantanny, dostarczanie najpotrzebniejszych artykułów i leków seniorom) na terenie województwa łódzkiego zaangażowanych jest około 110 łódzkich Terytorialsów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.