Reklama

[ZDJĘCIA] Trwa walka z suszą. Przyjechali oficjele z województwa, nawodnili łąki i pola

Opublikowano: wt, 28 kwi 2020 14:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczna susza może być największą od dziesięcioleci, na czym najmocniej ucierpią polscy rolnicy, również ci z naszego powiatu. Pełni obaw są m. in gospodarze z gminy Bedlno, gdzie silną gałąź rolnictwa stanowi hodowla bydła. Kołem ratunkowym może w tej sytuacji okazać się nawodnienie tutejszych łąk i pół uprawnych, do czego ma się przyczynić dzisiejsze podniesienie zasuwy na jazach Bzury i Moszczenicy.

Do gminy Bedlno zawitali dzisiaj oficjele z całego regionu: członek zarządu województwa łódzkiego Andrzej Górczyński, dyrektor departamentu rolnictwa urzędu marszałkowskiego województwa łódzkiego Wojciech Frątczak, wójt gminy Bedlno Józef Ignaczewski, zastępca dyrektora zarządu zlewni w Łowiczu Tomasz Juręczyk. Towarzyszyli im przedstawiciele spółki wodnej Bedlno oraz rolnicy i sołtysi okolicznych miejscowości.

Podczas wizyty dokonano przeglądu jazów na rzece Bzura i Moszczenica oraz podniesiono rzędne piętrzenia na obiektach hydrotechnicznych w Woli Kałkowej i Orłowie.

- Podjęte działania są elementem wykorzystania istniejącej infrastruktury hydrotechnicznej do retencji korytowej mającej na celu zwiększenie zasobów wodnych w rolniczej przestrzeni produkcyjnej poprzez zasilanie wód gruntowych. Działania te korzystnie wpłyną na wzrost traw na łąkach, co jest szczególnie istotne w obszarze, w którym duża liczba gospodarstw rolnych nastawiana jest na produkcję zwierzęca w tym produkcję mleka - wyjaśnia członek zarządu województwa łódzkiego, Andrzej Górczyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE