Reklama

[ZDJĘCIA] Trwają prace w Pałacu Saskim. Mamy najnowsze zdjęcia!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W części południowo-zachodniej pałacu zakończono prace związane z montażem konstrukcji drewnianej dachu oraz stropów. Dach został przygotowany do krycia gontami drewnianym (drewniany materiał do wykonywania pokryć dachowych). Trwają prace konserwatorskie związane z naprawą cegły w piwnicy we wschodniej części budynku. Wewnątrz budynku, na poziomie parteru i piwnic rozprowadzana jest instalacja c.o. budynku.

W budynku pawilonu i łącznika północnego, który został już pokryty blachą, wykonywane są instalacje c.o., elektryczne oraz wentylacja mechaniczna.

- W budynku ratusza trwają roboty budowlane związane z montażem instalacji c.o, elektrycznej i teletechnicznej, wentylacji mechanicznej. Przystąpiono do wykonywania tynków, warstw posadzkowych na poziomie parteru oraz w niektórych pomieszczeniach rozpoczęto montaż stelaży pod sufity podwieszane - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

W najbliższych dniach Wykonawca przystąpi do demontażu konserwatorskiego pozostałej południowo – wschodniej części Pałacu Saskiego. Z uwagi na zły stan techniczny obiektu przed podjęciem decyzji, co do dalszego sposobu prowadzenia prac budowlanych, Wykonawca zlecił wykonanie uzupełniających badań.

- Przeprowadzono badania architektoniczne konstrukcji drewnianej i wypełnień ceglanych oraz uzupełniającą opinię mykologiczną (stopień zagrzybienia) i konstrukcyjną. Opracowania powyższe zostały przedstawione Komisji Konserwatorskiej, która po wnikliwej analizie materiału oraz wniosków podjęła decyzję o demontażu konserwatorskim pozostałej części budynku pałacu, a następnie rekonstrukcji z maksymalnym wykorzystaniem odzyskanego materiału pierwotnego - dodaje UM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE