Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Urzędnicy spotkali się z seniorami. Jak wygląda pomoc w Kutnie?

Opublikowano: pon, 24 lut 2020 12:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 18 lutego 2020 w WSGK w Kutnie odbył się wykład dla słuchaczy SUTW pt. „Pomoc i wsparcie dla Seniorów w Kutnie”. Pani Halina Szatkowska i Inez Kubiak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie przedstawiły rys historyczny powstania Ośrodka oraz jego działalność programową.

Reklama

Na mocy ustawy z dn. 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej zostaje powołany do życia Miejski Ośrodek Pomocy społecznej w dniu 2 maja 1991 roku. Jego działalność to wspólny system pomocy społecznej skierowany do osób chorych, niepełnosprawnych, pozbawionych środków do życia poprzez świadczenia pieniężne, niepieniężne oraz pomoc środowiskową. Świadczenia pieniężne to przede wszystkim zasiłki stałe, okresowe i celowe natomiast niepieniężne obejmują cały szereg specjalistycznych usług.

Poprzez zgłoszenie się do Ośrodka zainteresowana osoba może uzyskać pomoc w postaci decyzji wydawanej przez MOPS o przyznanej konkretnej formie wsparcia.

Z uwagi na wiek, chorobę, niepełnosprawność czy bezdomność oferta Ośrodka zawiera pomoc instytucjonalną w postaci: Domu Pomocy Społecznej, Mieszkań Chronionych, Centrum Seniora – Dom Dzienny, Noclegownię , Ogrzewalnię czy Środowiskowy Dom Samopomocy. Ponadto do wielu osób potrzebujących wsparcia skierowana jest pomoc socjalna w postaci świadczeń pieniężnych oraz w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Podczas wykładu Panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przybliżyły program działalności w ogólnym zakresie i zaprosiły wszystkich zainteresowanych do Ośrodka w celu zapoznania się ze szczegółowymi rozwiązaniami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    ania

    GRUBE PCK na pierwszy plan ?????

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Wargol

    Co to za piękność z kokiem na głowie ????????????????????????????????????????????????????????????????????????