Reklama

[ZDJĘCIA] Walki z koronawirusem ciąg dalszy. Szpital kolejny raz otrzymał wsparcie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy otrzymał kolejne wsparcie. Tym razem placówka została obdarowana przez Europejsko-Azjatycką Fundację Edukacji Biznesowej, firmę Active Energy i władze Miasta Kutno.

W trakcie dzisiejszego spotkania Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu zostały przekazane środki ochrony osobistej.

W konferencji brali udział: Zbigniew Burzyński (prezydent Miasta Kutno), Grzegorz Calik (prezes Europejsko-Azjatyckiej Fundacji Edukacji Biznesowej, która podejmuje działania w zakresie nawiązywania współpracy polsko-chińskiej w sferze biznesu, edukacji i kultury), Andrzej Pietruszka (prezes kutnowskiego szpitala), a także Ryszard Kasztelan i Stanisław Jagodziński (przedstawiciele firmy Active Energy).

- Od kilku lat współpracujemy z firmą Active Energy. Właśnie ta firma wyszła z inicjatywą, że ma możliwość pozyskać od fundacji środki ochrony osobistej, konkretnie maseczki chirurgiczne. Zwróciliśmy się do dyrekcji szpitala z pytaniem, czy tego potrzebują. Pan prezes odpowiedział, że jeśli te maseczki mają atesty i są certyfikowane, to jak najbardziej – mówił Zbigniew Burzyński.

W konsekwencji fundacja przekazała maseczki do naszego miasta. Prezydent podkreślił, że potrzeby samorządowe jeśli chodzi o ten rodzaj środków ochrony osobistej są zaspokojone.

- Nasza kilkuletnia współpraca z firmą Active Energy doprowadziła do tego, że planowaliśmy i wciąż planujemy możliwość nawiązania relacji ze stroną chińską, głównie jeżeli chodzi o wykorzystanie waszej strefy ekonomicznej (…). Doszliśmy do wniosku, że ciekawym elementem byłoby, gdyby strona chińska w związku ze swoim doświadczeniem i możliwościami wsparła nasze działania, szczególnie te instytucje, które są w potrzebie – mówił Grzegorz Calik.

Dodał, że Chińczycy nie tylko ofiarowali maseczki, ale także pokryli koszt ich transportu. Maseczki przekazały samorządy miast: Wenling oraz Taizhou z prowincji Zhejiang.

Z kolei Andrzej Pietruszka podkreślił, że nasz szpital jest wyjątkowy pod względem przeróżnych darowizn, zarówno tych rzeczowych, jak i gotówkowych, ponieważ w czasie pandemii trafia do niego niezwykle duże wsparcie.

- Wczoraj podpisywałem zamówienia na zabezpieczenie w środki ochrony osobistej na 1,5 miesiąca na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Proszę sobie wyobrazić – wcześniej takie pieniądze wystarczały na cały rok, a teraz to zaledwie półtora miesiąca czasu. Także bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przekazania tych maseczek – zaznaczał Andrzej Pietruszka.

Prezes szpitala mówił także, że w Kutnie trafił na niezwykle życzliwe osoby.

- Między innymi taką osobą, która podejmuje się różnych spraw, zabiega o interes mieszkańców miasta i powiatu, jest pan prezydent Burzyński. Pod tym względem jestem zbudowany, że szpital ma takich partnerów – podkreślał A. Pietruszka.

Do szpitala przekazano 3 tysiące maseczek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE