Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wielkie show w sercu Kutna!

Opublikowano: sob, 13 lip 2019 19:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Takiego widowiska w naszym mieście nie było od dawna! Dzisiejszy wieczór należał do zespołu No Longer Music. Licznie przybyli kutnianie wzięli udział w mocnym i energetycznym show, na które złożyła się muzyka, teatr i niezwykłe efekty wizualne. Wydarzenie odbyło się na pl. Piłsudskiego.

Reklama

Zespół No Longer Music tworzą międzynarodowi rock`owi artyści. Typowe dla nich miejsca koncertów leżą daleko od utartych szlaków: bar w Kopenhadze prowadzony przez narkotykowych dealer`ów i gangi motocyklowe, dom publiczny będący własnością mafii z Hong Kongu i gromadzące terrorystów kluby należące do baskijskich separatystów.

No Longer Music był pierwszym zachodnim zespołem, który zagrał na Syberii. Zespół prezentował swoją rock operę w najmroczniejszych klubach dosłownie na całym świecie: w Mongolii, Wietnamie, Polsce, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. W 2005 r. odbyła się południowoamerykańska trasa koncertowa obejmująca Chile, Argentynę i Ekwador. W tym roku również pojadą do Japonii, Chin i Turcji.

- W czasie naszego koncertu - przedstawienia próbujemy pokazać w jaki sposób dzisiaj wyglądałoby ukrzyżowanie, więc Jezus jest torturowany przez ludzi z gangu i zamordowany nożem - wyjaśnia David Pierce. - Show odwołuje się do rzeczy, które mają wpływ na globalną kulturę młodych – którzy są ofiarą rozbitych domów, są wykorzystywani seksualnie i mają rodziców, którzy się o nich nie troszczą. Mówi o problemach tego pokolenia, na które według nas Jezus jest odpowiedzią

NO LONGER MUSIC przyciąga swoją barwnością i zaskakującymi zwrotami akcji. Tłem dla kolejnych, w pewnych momentach szokujących widownię scen, jest rockowa muzyka (postgrunge/electropunk). Artyści tworząc muzykę jednocześnie podejmują na scenie parateatralne działania. Jest to więc unikalne muzyczne i teatralne doświadczenie. Tak więc NLM to nie tylko muzyka - to teatr, to niezwykłe dźwięki, to pasja przekraczająca estetyczne granice … przekraczająca wszelkie granice, by nieść swe przesłanie...

Warto wspomnieć o chrześcijańskim przesłaniu spektaklu NO LONGER MUSIC, z którym widz konfrontowany jest pod koniec tego niezwykłego show. W ten sposób pozornie trywialny w swej treści wytęp artystów, w fazie końcowej, stawia przed widzem bardzo głębokie pytania i zachęca do refleksji. Unikatową rzeczą jest możliwość kontaktu z artystami, którzy będąc do dyspozycji widzów oraz chętnie porozmawiają o spektaklu. Stojąca za show idea nie jest nowa dla Dawida Pierce`a: przedstawić ewangelię niereligijnej publiczności w niereligijny sposób.

Po raz pierwszy zespół zagrał w naszym kraju w 1987 r. na Festiwalu w Jarocinie. Grał tam również rok później. W miarę jak rosła popularność No Longer Music w Polsce, ich muzyka również się zmieniała stając się coraz dojrzalsza. Coś, co zaczynało się jako nieociosany punk evoluowało w kierunku fanatycznej post industrialnej muzyki core`owej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Tomi

  Jeden wielki szajs

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  jak

  Do bani ta impreza he he

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Kaśka

  Nic dodać nic ująć...