Reklama

[ZDJĘCIA] Wielkie święto w Kutnie! Przekazali radiowozy warte miliony złotych!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wkrótce na polskich drogach pojawią się nowe samochody Inspekcji Transportu Drogowego na podwoziu MAN, które zostały zabudowane przez kutnowską firmę AMZ. Z tej okazji dziś na terenie zakładu odbyło się ich oficjalne przekazanie.

Inspektorzy w całej Polsce lada moment otrzymają nowe, specjalistyczne narzędzia kontrolne, dlatego dzisiejszy poranek był wyjątkowy dla Inspekcji Transportu Drogowego. W oficjalnym przekazaniu samochodów z firmy AMZ do ITD wzięli udział sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, Rafał Weber i Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur.

- Inspekcja Transportu Drogowego pozyskuje nowoczesny sprzęt do kontroli drogowych. Furgony w ciągu najbliższych dni trafią do wojewódzkich inspekcji transportu drogowego. Wiemy, że Inspekcja jest służbą powołaną do tego, by dbać o bezpieczeństwo na polskich drogach, a swoją główną uwagę koncentruje na pojazdach o masie powyżej 3,5 tony, ale również na kontrolach autobusów. Inspektorzy mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – podkreślał Rafał Weber.

Dodał, że wspominane bezpieczeństwo na polskich drogach z roku na rok się poprawia, jednak służby nadal robią co w ich mocy, by liczby rannych i zabitych spadały jeszcze szybciej.

- Inwestujemy w budowę nowych dróg i modernizację tych już istniejących. Prowadzimy kampanie edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednak musimy również inwestować w nowoczesny sprzęt, który będzie służył kadrze Inspektorów. Polska Inspekcja Drogowa jest jedną z najlepszych w Europie – mówił podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury.

32 nowoczesne furgony, które dziś przekazano, są wyposażone w specjalistyczny sprzęt niezbędny w pracy ITD. Mowa m.in. o przenośnych wagach, testerach diagnostycznych, urządzeniach służących do kontroli paliwa, sonometrach, czy dymomierzach. Oprócz tego auta będą również pełnić funkcję „przenośnego biura”, gdzie inspektorzy mogą wykonywać swoje obowiązki, sporządzić protokół, porozmawiać z kierowcą, czy analizować dokumenty.

- Bardzo dziękuję kontrahentom. Wiem, że przekazanie tych samochodów odbywa się przed czasem, czyli przed zakładaną w umowie datą. Spotykamy się w Kutnie, w polskiej firmie, która miała wpływ na realizację tego zadania – mówił R. Weber.

Jak dodał Alvin Gajadhur, samochody zostały przekazane miesiąc przed terminem wskazanym w umowie. Kolejne auta trafią do ITD prawdopodobnie w czerwcu.

- Te samochody będą wykorzystywane do codziennych kontroli tzw. ciężkiego transportu, a więc ciężarówek, autobusów, busów. Będziemy je prowadzili na terenie całego kraju. Wartość całego kontraktu wynosi 28 mln. zł. Za tę kwotę w sumie zostaną dostarczone 64 furgony – dodał Alvin Gajadhur.

Projekt dot. wzmocnienia potencjału ITD przewidywał zakup dodatkowych elementów wyposażenia. Jego wartość to 66 mln. zł. (w tym wspomniane 28 mln na nowe furgony). Unia Europejska pokrywa 85 proc. tej kwoty.

- Zakupiono m.in. 64 urządzenia do kontroli tachografów. Ten sprzęt odebraliśmy na początku 2019 roku. Mam nadzieję, że w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na zakup 16 mobilnych stacji diagnostycznych. To będą stacje, które pozwalają kontrolować stan techniczny pojazdu ze stuprocentową dokładnością – pokreślał A. Gajadhur.

Dodajmy, że 8 maja jest Międzynarodowym Dniem Kierowcy Zawodowego. Z tej okazji sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury skierował życzenia do ludzi, którzy w swojej pracy zajmują się właśnie transportem.

- W tych trudnych czasach epidemii niezakłócone dostawy to podstawa w miarę normalnego funkcjonowania całego społeczeństwa. W Polsce mimo tej trudnej sytuacji, od dwóch miesięcy dostawy osób i rzeczy nie są zakłócone. Chcę podziękować wszystkim, którzy na co dzień parają się transportem, pracują "za kółkiem" i sprawiają, że transport jest niezakłócony – mówił Rafał Weber.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE