Reklama

[ZDJĘCIA] Z Agencji Rezerw Materiałów do szpitali. Kutnowska placówka otrzymała...

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 40 szpitali i innych podmiotów leczniczych z województwa łódzkiego dostało z Agencji Rezerw Materiałowych oraz od wojewody łódzkiego środki ochrony indywidualnej. Wśród placówek znalazł się Kutnowski Szpital Samorządowy. Do jednostek trafiły m.in. kombinezony ochrony biologicznej, gogle ochronne, maski medyczne. Dzisiaj dostarczono też ponad 900 pięciolitrowych baniaków płynu dezynfekcyjnego.

Na walkę z koronawirusem w województwie łódzkim przeznaczono z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych oraz wojewody łódzkiego: 16 tys. półmasek, 8,4 tys. kombinezonów, 2,5 tys. gogli ochronnych, 2,5 tys. osłon na buty, 110 tys. rękawic, 212 tys. maseczek chirurgicznych.

- Dodatkowo szpital jednoimienny zakaźny w Zgierzu otrzymuje zaopatrzenie bezpośrednio z Agencji Rezerw Materiałowych. Pamiętajmy o tym, że zapotrzebowania na środki ochrony indywidualnej są uzupełniane na bieżąco, zwłaszcza do placówek będących na froncie walki z koronawirusem. Dodatkowo osobno są dystrybuowane środki do jednostek pomocy społecznej, poradni ochrony zdrowia oraz aptek - informuje Oddział Prasowy Biura Wojewody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE