Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Z sercem na dłoni dla dzieci, czyli akcja „Miś” po raz ósmy

Opublikowano: 2 marca 2019 11:26
Autor: ez.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uśmiechy na buziach dzieci, wolontariusze, organizatorzy i koordynatorzy akcji z wielkimi torbami prezentów, którymi obsypani zostali mali pacjenci kutnowskiego szpitala oraz podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie. Dzisiejszego przedpołudnia właśnie w ich ręce trafiły pluszowe misie, zabawki, książki i wiele innych niespodzianek, a to wszystko w ramach 8. edycji akcji „Miś”.

Reklama

Akcja „Miś” zrodziła się dzięki córce Tomasza Walczewskiego. Jak przypominał, stojąc z małą wówczas Wiktorią w kolejce w jednym z supermarketów zauważyli płaczącą dziewczynkę, której rodziców nie było stać na pluszaka. Córka pana Tomasza postanowiła oddać płaczącej koleżance swoją zabawkę i tak narodził się pomysł na Akcję Miś.

Wszyscy zaangażowani w akcję spotkali się w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym o godz. 10, by odwiedzić najmłodszych pacjentów i sprawić im niespodziankę. Maluchy - ale i te starsze dzieci - otrzymały zabawki, książki, puzzle i oczywiście pluszowe misie.

W akcję zaangażowali się - jak co roku - uzbrojeni członkowie Diamond Dogs z Kutna oraz wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny i radny Rady Miasta Kutno Bartosz Czechowski.

- Bierzemy udział w wielu akcjach. Chcemy się dzielić naszą pasją. Uważam, że to jest świetna inicjatywa. Ten uśmiech dzieci, który widzimy, kiedy wchodzimy na salę, dajemy im puzzle, pluszowe misie i możemy sobie zrobić z nimi zdjęcie urozmaica im tę szarą szpitalną rzeczywistość i jest to dla nas bardzo ważne - mówił Sebastian Walczak z Diamond Dogs.

- Szanowni Państwo już po raz kolejny wolontariusze zaangażowani w akcję „Miś” pod przewodnictwem członka zarządu powiatu kutnowskiego Tomasza Walczewskiego odwiedzili wszystkie chore dzieci w szpitalu, a także w domach dziecka. Moja akcja jako radnego miejskiego jest pierwsza. Mam nadzieję, że będą kolejne. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w inicjatywę, które podarowały pluszaki i odwiedziły razem z nami i z mediami szpitalny oddział dziecięcy - dodał radny Bartosz Czechowski.

Podziękowania złożył również organizator akcji.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom powiatu kutnowskiego, którzy włączyli się w akcję „Miś”. Pragnę zaznaczyć, że jest to ósma akcja. Jej inicjatorem była moja córka. Wpadłem więc na pomysł, żeby zorganizować taką akcję charytatywną. Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, wszystkim mediom, które od 8 lat pomagają nagłaśniać akcję „Miś”. W tej akcji nigdy nie zbieramy pieniędzy, a dary, które otrzymamy, oddajemy dzieciom czy to do szpitali czy do domów dziecka. Jeszcze raz serdecznie dziękuję - mówił Tomasz Walczewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.