Reklama

[ZDJĘCIA] Zrezygnowali z remontu za ponad 1,6 miliona złotych? Władze informują, że...

Opublikowano: czw, 7 maj 2020 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś wielki dzień dla mieszkańców ul. Paderewskiego. Władze miasta podpiszą umowę na remont będącej w fatalnym stanie jezdni. Wcześniej jednak w oczy miejscowych zajrzała niepewność, o czym w swoim zapytaniu informowała Ewa Rzymkowska, wiceprzewodnicząca rady miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

- W związku z sygnałami jakie docierają do mnie od mieszkańców ul. Paderewskiego i okolicy, jakoby władze miasta zrezygnować miały z remontu tejże ulicy, bardzo proszę o potwierdzenie lub zdementowanie przedmiotowych informacji. Jeżeli remont ma zostać przesunięty/niewykonany, bardzo proszę o wskazanie przyczyn - napisała w swoim zapytaniu wiceprzewodnicząca rany miasta, Ewa Rzymkowska.

Wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja, informuje, że na dziś (7 maja) planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą na wykonanie robót budowlanych polegających na „Przebudowie ul. Paderewskiego w Kutnie etap I i III".

- Przekazanie placu budowy Wykonawcy nastąpi w terminie 7 dni od podpisania umowy – podkreśla Jacek Boczkaja.

O tym, że prace na ul. Paderewskiego wkrótce się rozpoczną mówiono także w trakcie ubiegłotygodniowej odbywającej się zdalnie sesji rady miasta. Przetarg – jeszcze przed wybuchem pandemii - wygrało konsorcjum firm z siedzibami w Kutnie i okolicach, więc władze chcąc zadbać o miejsca pracy zamierzają doprowadzić to zadanie inwestycyjne do końca.

Wykonawcą tego zadania będzie wspomniane konsorcjum firm „Mawex” z Kutna (Lider), Trakt z Woźniakowa (Partner) i Hydrobud z Leszczynka (Partner). Inwestycja jest warta nieco ponad 1,6 mln zł brutto. To mniej, niż na ten cel zamierzały przeznaczyć władze Kutna (niewiele ponad 1,7 mln zł brutto).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE