Reklama

[ZDJĘCIA/WIDEO] Mamy nowego księdza! Mieszkaniec naszego powiatu przyjął święcenia

Opublikowano: śr, 3 cze 2020 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę dwóch diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu przyjęło sakrament kapłaństwa z rąk bpa Andrzeja F. Dziuby. Nowo wyświęconymi kapłanami diecezji łowickiej są: ks. Piotr Paweł Zieliński z parafii Świętych Pawła i Jana w Mikołajewie oraz ks. Damian Wiśniewski z parafii św. Floriana w Nowem.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił biskup ordynariusz diecezji łowickiej.

- I oto liturgia słowa dnia dzisiejszego próbuje nam przybliżyć bogactwo zadań, które nowi prezbiterzy mają otrzymać. „Idźcie i głoście” – mówił Jezus Chrystus, żegnając się z apostołami przed swoim powrotem do Ojca. Idźcie i głoście orędzie zbawcze Boga. Idźcie i stańcie się tymi, którzy będą to orędzie słowa uobecniać. (…) A Bóg dzisiaj powie wam: „Oto kładę moje słowo w twoje usta”. Będziecie przemawiać słowem danym przez Boga waszą ludzką, ułomną rzeczywistością – mówił w homilii do neoprezbiterów biskup ordynariusz.

Biskup mówił, że przed nowymi kapłanami stoją ważne wyzwania – sprawowanie sakramentów, czy posłuszeństwo wobec przełożonych. Życzył im również silnej wiary i wytrwałości.

Po Eucharystii neoprezbiterzy podziękowali wszystkim, którzy wspierali ich na drodze do kapłaństwa.

- Kochani rodzice. Nie byłoby nas tutaj gdyby nie wy i wasza miłość, której jesteśmy owocem. Żadne słowa nie wyrażą naszej ogromnej wdzięczności za dar życia. Jesteśmy wdzięczni, że nie baliście się zaufać Bogu oddając mu waszych synów na jego służbę. Pozwólcie jednak, że dzisiaj podziękujemy wam za wychowanie, poświęcenie, trud, ogrom miłości i czułości jakie nam okazaliście. Dziękujemy również naszemu rodzeństwu za to, że nieustannie przy nas byliście i jesteście. Dzięki za każde wasze wsparcie. Wiemy, że nigdy nie zdołamy odwdzięczyć się za to, co od was otrzymaliśmy, dlatego pozwólcie nam w tym skromnym geście wyrazić naszą miłość. Kochamy was – mówił w trakcie podziękowań ks. Damian Wiśniewski z parafii św. Floriana w Nowem.

Więcej zdjęć i nagrań z sobotniej uroczystości znajdziesz na stronie Diecezji Łowickiej - W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE