Reklama

[ZDJĘCIA/WIDEO] Protest rolników w Kutnie. Gigantyczne utrudnienia w ruchu

Opublikowano: śr, 7 paź 2020 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rolnicy sprzeciwiają się działaniom rządu i blokują drogi w wielu miejscach Polski, w tym również w Kutnie. Od godz. 10 trwa protest na DK 60.

Protest organizowany jest wspólnie z Agrounią, uczestniczą w nim rolnicy z powiatu kutnowskiego. Członkowie zgromadzenia podkreślają, że blokada drogi odbywa się z kilku powodów. Wyliczają wprowadzenie ustawy "5 dla zwierząt", systemowe niszczenie polskiego rolnictwa, brak walki z ASF, zamknięcie ważnych dla branży rynków zbytu, czy nadmierny import produktów rolno-spożywczych.

- Mamy sytuację w której rząd proceduje nad tzw. Piątką dla Zwierząt. My to nazywamy Piątką przeciw rolnikom, która bardzo mocno destabilizuje rynek rolny w naszym kraju, który i tak już jest bardzo mocno rozkołysany przez pandemię. W tym momencie dalsze uchybienia na tych rynkach spowodują, ze sektor rolny może bardzo mocno to odczuć – mówi Adrian Stępień z Agrounii

W powiecie kutnowskim protestuje ok. 70 rolników. Sama manifestacja odbywa się poprzez powolne przejazdy kolumn traktorów na Drodze Krajowej nr 60 na odcinku między Sójkami a Kutnem.

- Rolnicy, którzy tu przyjechali, są miłośnikami zwierząt, a ta ustawa w tym kształcie w żaden sposób tych zwierząt nie ochroni, w żaden sposób nie poprawi ich dobrostanu, a jedynie zwiększy ich cierpienia. Protestujemy przede wszystkim, by ustawa w obecnym kształcie została odrzucona – podkreśla A. Stępień.

Taka forma protestu – co oczywiste – wiąże się z gigantycznymi utrudnieniami w ruchu. Z tego powodu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o wybieranie alternatywnych tras.

- W związku z trwającą akcją strajkową rolników informujemy utrudnieniu i blokowaniu drogi krajowej Nr 60 w miejscowości Sójki w km 29+300. Blokada ta powoduje znaczące utrudnienia w ruchu na węźle Kutno Północ. Autostrady A1. W związku z czym możliwy objazd przedmiotowego odcinka DK60 z kierunku południowego: do miejscowości Bedlno i dalej DW Nr 583 do m. Żychlin dalej DW Nr 573 do DK 60 w kierunku Gostynina, jadący z kierunku północnego mogą ominąć to miejsce analogicznie przez DW Nr 573 do m. Żychlin i dalej DW Nr 583 do m. Bedlno DK 92 i dalej DK Nr 92 w kierunku Kutna do DK Nr 60 – informuje kierowców GDDKiA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE