Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA/WIDEO] Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Akcja służb w powiecie kutnowskim

Opublikowano: pt, 12 mar 2021 12:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Duża akcja łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej i funkcjonariuszy stołecznej policji. Służby rozbiły międzynarodową grupę przestępczą. W ramach tej akcji zatrzymano 22 osoby, straty skarbu państwa szacuje się na ok. 190 milionów złotych. Jak udało nam się dowiedzieć działania prowadzone były także w powiecie kutnowskim.

Reklama

- Grupa działała w latach 2016-2021. Za pośrednictwem składu podatkowego w woj. łódzkim organizowała dostawy i dystrybucję oleju smarowego na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej, bez płacenia należnych podatków i opłat krajowych i informuje łódzka Krajowa Administracja Skarbowa.

Grupa wprowadzała do obrotu paliwo silnikowe w postaci oleju smarowego, powstającego poprzez zmieszanie oleju napędowego pochodzącego spoza Unii Europejskiej, z niewielką ilością komponentów. 

- Komponenty do produkcji skład podatkowy kupował od firm z Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech i Wielkiej Brytanii. Gotowy produkt dostarczano do przedsiębiorstw zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Estonii, na Węgrzech, na Litwie i Łotwie. Przez sieć fikcyjnych podmiotów trafiał również do Austrii, Hiszpanii, Belgii i Włoch. Na terenie Polski towar trafiał m.in. do firm transportowych i gospodarstw rolnych. Pochodzenie paliwa „legalizowano" poprzez sieć podmiotów, wystawiających fikcyjne faktury – relacjonuje łódzka KAS.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie. Przestępstwa zarzucane podejrzanym to kierowanie albo działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, uszczuplenia należności publicznoprawnych, pranie brudnych pieniędzy, a w przypadku dwojga z oskarżonych zarzut popełnienia tzw. zbrodni fakturowej. Grozi im kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

W sprawie prowadzone były czynności na terenie powiatu kutnowskiego. W rozmowie z nami potwierdza mł. asp. Beata Bińczyk z obsługi prasowej łódzkiej służby celno-skarbowej, jednak służby z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie komentują szerzej działań prowadzonych w naszym regionie.

Wideo z akcji zrealizowane przez Krajową Administrację Skarbową - W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy