Reklama

Zebrali ponad 200 tys. podpisów! Kutnowscy działacze dziękują mieszkańcom

Opublikowano:
Autor:

Zebrali ponad 200 tys. podpisów! Kutnowscy działacze dziękują mieszkańcom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ich celem było zebranie 100 tys. podpisów - udało się zebrać ponad dwa razy więcej. Chodzi o obywatelski projekt ustawy mającej na celu zabezpieczenie polskiego majątku przed żydowskimi roszczeniami. Swoją sygnaturę pod projektem składali chętnie również mieszkańcy naszego regionu, za co dziękują kutnowscy sympatycy Konfederacji.

Przypomnijmy, że amerykańska ustawa 447, zdaniem ugrupowań prawicowych, ma zmusić Polskę do wypłaty odszkodowań Żydom. Ustawa występuje pod skrótem JUST (Justice for Uncompensated Survivors Today), została podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa w maju 2018 roku i jest zarejestrowana w bazie aktów prawnych pod numerem 447. Deklaracja dotyczy zwrotu mienia żydowskiego, pomocy ofiarom Holocaustu, edukacji o Zagładzie i dbania o żydowskie dziedzictwo.

W akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskim zaangażowały się także kutnowskie środowiska prawicowe. Jedno z wydarzeń, zorganizowanych przez Klub im. Romana Dmowskiego, miało miejsce 8 listopada przy placu Wolności (pisaliśmy o tym TUTAJ). Prawicowcy zachęcali do podpisania się pod projektem również w trakcie spotkać ze Stanisławem Michalkiewiczem (pisaliśmy o tym TUTAJ) oraz Dobromirem Sośnierzem (zobacz TUTAJ).

Łącznie w naszym regionie zebrano kilkaset podpisów, zaś w całej Polsce ponad 200 tysięcy!

- Akcja ta cieszyła się w Polsce sporym zainteresowaniem, chociaż wiele osób dopiero dowiedziało się o tym przy nakłanianiu do podpisania, ale spotkaliśmy się z przychylnością ludzi i chęcią do wsparcia przy odpowiednim przedstawieniu argumentów. W naszym regionie przy jednej oficjalnej zbiórce, kilku zbiórkach przy okazji spotkań związanych z ludźmi naszego środowiska oraz działaniami wśród rodziny i znajomych zebraliśmy kilkaset podpisów. Na pewno byli też ludzie którzy robili to na własną rękę, za co serdecznie dziękujemy. Pomimo przekazania list z podpisami do sejmu, do stowarzyszenia Rot Marszu Niepodległości nadal napływa korespondencja z podpisanymi listami. Mamy nadzieję, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan przez naciski środowisk żydowskich - piszą kutnowscy Konfederaci.

Więcej o akcji STOP 447 możesz przeczytać tutaj - KLIK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE