Reklama

Zielonej Osi nie będzie?! Miasto póki co rezygnuje

Opublikowano:
Autor:

Zielonej Osi nie będzie?! Miasto póki co rezygnuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej (KLIK) poruszono m.in. temat Zielonej Osi Miasta, czyli inwestycji, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Niestety, nie mamy dobrych wieści...

Prezydent omawiając największe inwestycje mówił o pracach trwających na placu Wolności i Rynku Zduńskim oraz w Pałacu Saskim. Zakończono rewitalizację willi Troczewskiego (obecny budynek Urzędu Stanu Cywilnego).

Co natomiast z innymi zapowiadanymi działaniami inwestycyjnymi? Pomysł rozbudowy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej póki co porzucono mimo, że pierwotnie Miasto otrzymało na jego realizację dofinansowanie unijne. Prezydent Zbigniew Burzyński przypomniał jednak, że Miasto zamierza starać się o rozbudowę budynku biblioteki w ramach nowej perspektywy finansowej funduszy unijnych, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Niestety, los biblioteki podzieli również inna z dużych inwestycji, której realizację planowano w najbliższym czasie.

- Podobnie będzie w przypadku Zielonej Osi Miasta. Nastąpiło zbyt duże spiętrzenie wszystkich wielkich wydatków – mówił Zbigniew Burzyński.

Przypomnijmy, że projekt „Zielona Oś Miasta - rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni” został pozytywnie zaopiniowany przez Urząd Marszałkowski i miał otrzymać unijne dofinansowanie wynoszące ponad 7.2 miliona złotych. Decyzja o zrezygnowaniu z inwestycji oznacza rezygnację z dofinansowania w ramach perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Miasto będzie musiało starać się o dofinansowanie w nowej perspektywie.

Z. Burzyński mówił, że władze miasta będą czynić starania, by inwestycja została zrealizowana w latach 2022-2023.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE