Reklama

Reklama

Ziółkowski chce odwołania starosty!

Opublikowano: śr, 30 gru 2015 16:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogromne poruszenie podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu wywołały słowa radnego Wojciecha Ziółkowskiego. Rajca poinformował bowiem przewodniczącego Marka Jankowskiego o naruszeniu prawa, jakiego jego zdaniem dopuścić się miał starosta Krzysztof Debich. Ziółkowski złożył wniosek o odwołanie starosty, gdyż ten zaniechać miał likwidacji działalności gospodarczej w terminie miesiąca od objęcia funkcji. Radny twierdzi, iż Debich działalność tę zlikwidował dopiero 4 grudnia br.

Reklama

Jak twierdzi Wojciech Ziółkowski, starosta naruszył zakaz wynikający z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, bowiem zgodnie z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej do dnia 4 grudnia 2015 r. prowadził działalność gospodarczą, pomimo zakazu wynikającego z art. 4 pkt 6 ww. ustawy.

- Przewodniczący rady musi w ciągu 30 dni od dzisiaj podjąć uchwałę w tej sprawie. Jeśli się jej nie podejmie to grozi mu odpowiedzialność karna. Jeśli rada nie przegłosuje uchwały, to sprawa trafia do wojewody i wtedy on wydaje zarządzenie zastępcze od którego staroście nie przysługuje odwołanie do sądu - informuje radny Ziółkowski.

Krzysztof Debich póki co nie skomentował sprawy. Jaką decyzję podejmą rajcy? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)