Reklama

Reklama

ZIP zagościł w kutnowskim szpitalu

Opublikowano: śr, 16 wrz 2015 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tylko dziś od godziny 10 do 15 w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie obecni byli przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wolontariusze z organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans. Umożliwiali oni wszystkim pacjentom powyżej 50 roku życia rejestrację w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Reklama

Poprzedzającym założenie konta ZIP krokiem, było zapoznanie się z portalem i podstawowym szkoleniem z zakresu obsługi komputera. W tej kwestii informacji udzieliła nam jedna z wolontariuszek - Celina Maciejewska z organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans.

- Jesteśmy tutaj po to, by wytłumaczyć osobom po 50tce jak radzić sobie z komputerem, aby później bez przeszkód mogli oni założyć sobie konto i z niego w pełni samodzielnie korzystać. - tłumaczyła C. Maciejewska.

Jadwiga Grabecka, jedna z pacjentek obecnych na spotkaniu z przedstawicielami NFZ stwierdziła w rozmowie z nami, że jest to jak najbardziej potrzebna inicjatywa i z całą pewnością ułatwi ona życie wielu pacjentom kutnowskiego szpitala.

- Wystarczy się zalogować i można z domu znaleźć miejsca, w których można się leczyć. Da się też sprawdzić w jakich miastach i placówkach organizowane są poszczególne zabiegi, gdzie kupić leki i jakie są ich ceny. Bez wychodzenia z domu mogę znaleźć wszystkie niezbędne informacje - podsumowała J. Grabecka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)