Reklama

Złamała nogę przez psy na gminnej drodze. Dostanie odszkodowanie?

Opublikowano:
Autor:

Złamała nogę przez psy na gminnej drodze. Dostanie odszkodowanie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wypadku, w którym jedna z mieszkanek gminy Krośniewice złamała nogę. Kobieta jechał na skuterze, uciekała przed psami, wjechała na nieutwardzoną drogę, po czym się przewróciła. Stan drogi był na tyle fatalny, że do poszkodowanej nie mógł dotrzeć zespół ratownictwa medycznego.

Szerzej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Zapytaliśmy władze gminy Krośniewice o stan tej drogi, oraz o to, czy kobieta może ubiegać się o odszkodowanie. Z odpowiedzi dowiadujemy się, że zarządcą drogi Cygany-Godzięby faktycznie jest gmina Krośniewice. Obecnie jej remont nie jest brany pod uwagę.

- Droga ta jest drogą gruntową i nie jest w chwili obecnej przewidziane jej utwardzenie poprzez położenie dywanika asfaltowego, natomiast w odpowiednich warunkach pogodowych, corocznie uzupełniane są ubytki w drodze – informuje nas Waldemar Nowak z Urzędu Gminy w Krośniewicach.

Dodaje także, że kobieta ma prawo ubiegać się o odszkodowanie.

- Wszystkie drogi gminne są ubezpieczone i ewentualne roszczenia z tytułu zaistniałego zdarzenia zgłosimy do naszego ubezpieczyciela celem jego rozpatrzenia. Ponadto informujemy, ze prędkość jazdy należy dostosować do warunków drogowych – pisze W. Nowak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE