Reklama

"Źle opracowany projekt stacji uzdatniania"? Jest odpowiedź urzędu

Opublikowano:
Autor:

"Źle opracowany projekt stacji uzdatniania"? Jest odpowiedź urzędu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze w tym tygodniu informowaliśmy o wątpliwościach mieszkańców, co do prawidłowości w opracowaniu projektu stacji uzdatniania wody w jednej z gmin naszego powiatu. To z kolei pokłosie problemu, z którym na co dzień borykają się mieszkańcy gminy, a którym jest wątpliwa, ich zdaniem, jakość wody. Jak do sprawy odnoszą się władze?

O sprawie informowaliśmy szerszej TUTAJ i TUTAJ. Problem z jakością wody w gminie Bedlno to nie wszystko.

- Rozmawiałam z pracownikiem gminy, który powiedział mi w tajemnicy, że źle opracowany był projekt stacji, a inspektor nadzoru robót technologicznych nie dopilnował właściwego wykonania - to zarzucali mieszkańcy gminy.

Jak do sprawy odnoszą się tamtejsze władze? Gmina dementuje jakoby remont stacji uzdatniania był wykonany bez odpowiedniej zgody. Jak pisaliśmy już wcześniej, potwierdzają również, że kontrole sanepidu zakończyły się pozytywnym wynikiem.

- Obiekty gminne, tj. stacja uzdatniania wody w Orłowie i stacja uzdatniania wody w Głuchowie zostały dopuszczone do użytkowania decyzją Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Kutnie wraz z pozytywnymi opiniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - czytamy w odpowiedzi gminy.

Remont stacji rozpoczęto po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, wyłonieniu Wykonawcy i po podpisaniu umów na wykonanie zadań inwestycyjnych. Umowy podpisano w dniu 31 sierpnia 2017 roku. Prace trwały do 30 kwietnia 2018 r. W chwili obecnej trwają końcowe czynności odbiorowe.

- Prace na stacjach polegały na zmianie technologii uzdatniania wody oraz pracach budowlanych budynków SUW - na stacji Uzdatniania Wody w Orłowie wykonano przebudowę i rozbudowę budynku SUW oraz wykonano nowe zbiorniki wyrównawcze, na Stacji Uzdatniania Wody w Głuchowie wykonano przebudowę budynku SUW oraz wykonano nowe zbiorniki wyrównawcze. Do chwili obecnej na wyżej wymienione zadania wydatkowano: SUW Głuchów - 881 043,51 zł brutto, SUW Orłów - 814 523,88 zł brutto - informuje sekretarz gminy Katarzyna Golis.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE