Reklama

Złodzieje napadli na organistę

Opublikowano:
Autor:

Złodzieje napadli na organistę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Serii napadów w Krośniewicach ciąg dalszy. Tym razem nieznani sprawcy napadli na... organistę, który w godzinach popołudniowych roznosił opłatki do domów parafian. Krośniewiczanie przestali czuć się bezpiecznie we własnym mieście.Po wydarzeniach z ostatnich kilku miesięcy mieszkańcy Krośniewic byli mocno zaniepokojeni sytuacją w swoim mieście. Zaledwie pół roku temu głośno było o nastolatku, który zaatakował nożem swojego rówieśnika, zaś na początku miesiąca rozeszła się wieść o krwawej bójce w samym centrum miasta. Choć miejscowi policjanci zaczęli dużo dokładniej monitorować wszystkie ulice, to kolejnego incydentu z udziałem chuliganów nie dało się uniknąć. Tym razem nie był on jednak wynikiem wzajemnych konfliktów i porachunków.

Najnowszą ofiarą bandytów stał się organista miejscowego kościoła, roznoszący okolicznym wiernym opłatki z okazji świąt Bożego Narodzenia. Chuligani napadli na niego w centrum miasta w nadziei, że uda im się zabrać otrzymane od mieszkańców pieniądze. Byli przy tym bardzo brutalni - jak wynika z relacji świadków, w poszukiwaniu gotówki rozdarli mężczyźnie kurtkę. O sprawie szybko powiadomiono policję, która przyjechała do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.

Udało nam się dotrzeć do napadniętego mężczyzny, jednak z obawy o własne bezpieczeństwo postanowił nie komentować całego zajścia. Zarówno organista jak i księżą najbardziej drżą o parafian, narażonych na coraz częstsze ataki złodziei.

- Nigdy nie sądziłam, że w Krośniewicach zrobi się aż tak niebezpiecznie. Ciągle słyszy się o jakiś bójkach i kradzieżach, w dodatku w samym centrum. Chuligani nie boją się niczego i nikogo - uważa pani Maria, jedna z mieszkanek Krośniewic. - Strach teraz wyjść wieczorem z domu, przynajmniej do czasu, aż policja nie złapie wszystkich bandytów.

Czy mundurowym uda się namierzyć sprawców napadu na organiście? Sprawę będziemy monitorować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE