Reklama

Reklama

Zlot kolekcjonerów miniaturek alkoholi

Opublikowano: 5 października 2008 11:32
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Wczoraj w Hotelu "Piast" przy ulicy Podrzecznej odbyłsię II Zlot Kolekcjonerów Miniaturek Alkoholi. Minialkoholiści, bo tak o sobie mówią kolekcjonerzy, przyjechali do Kutna, by pochwalić się swoimi zbiorami, uzupełnić kolekcję i spotkać ludzi, wspólnie z którymi dzielą tą niecodzienną pasję.

Reklama

Pierwszy zlot użytkowników forum www.alkoholeminiaturki.fora.pl miał miejsce wiosną tego roku w Oleśnicy. Teraz, po pół roku odbyło się kolejne spotkanie kolekcjonerów. W Kutnie stawili się minimaniacy z całej Polski: Warszawy, Poznania, Gdańska, Częstochowy, Wrocławia czy Białegostoku. Nie zabrakło też gości z zagranicy.
Organizatorzy zlotu, Roman Berliński i Waldemar Mielczarek, są mieszkańcami Kutna - Zorganizowaliśmy go tutaj, bo tu mieszkamy. Kutno ma bardzo dobre położenie, leży w centrum, dlatego ludzie z najdalszych zakątków Polski mają do nas zdecydowanie bliżej. Zlot jest bardzo udany, przyjechało do nas aż 35 osób.
Kolekcjonerzy na zlocie pokazywali swoje miniaturki. Jednym z ciekawszych eksponatów była czterdziestoletnia miiatura whisky MACCALLAN, której ceny na EBay'u zaczynają się od 250 funtów za egzemplarz. Inną ciekawostką była pochodząca z Wietnamu miniaturka, w której w Whisky znajdowała się najprawdziwsza kobra - Im marka bardziej ekskluzywna, im rzadsza jest dana miniatura, tym jest droższa. Niektóre prezentowane tu kolekcje warte są nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówią uczestnicy zlotu. Warto wspomnieć, że minialkoholiści nie wypijają swych kolekcji - otwarta miniaturka nie ma żadnej wartości kolekcjonerskiej.
Polmos Białystok wydał z okazji zlotu okoliczościową miniaturkę znanej doskonale Żubrówki. Buteleczki o pojemności 50 ml opatrzone zostały jego logo. Limitowana edycja liczy trzydzieści pięć egzemplarzy, każdy uczestnik zlotu otrzymał jeden z nich na pamiątkę imprezy w Kutnie. Podczas zlotu w Kutnie podjęte też zostały działania zmierzające do utworzenia i zarejestrowania Stowarzyszenia Kolekcjonerów Miniaturek Alkoholi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.