Reklama

Zły czas dla bezdomnych. Bez pomocy mogą nie przeżyć

Opublikowano:
Autor:

Zły czas dla bezdomnych. Bez pomocy mogą nie przeżyć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Termometry wskazują coraz niższe temperatury, które jeszcze przez jakiś się utrzymają. Niestety wiąże się to z wyjątkowo trudnym czasem dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie. Wystarczy jeden telefon.

W związku z coraz niższymi temperaturami policja apeluje do mieszkańców miasta o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112. Jeżeli sami nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie służby, które dowiozą bezdomnych do miejsca, gdzie będą mogły się schronić i przetrwać ten trudny dla nich czas.

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz Strażą Ochrony Kolei i Strażą Miejską. Podczas wspólnych patroli kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby zagrożone zamarznięciem odwożone są do domów, schronisk, noclegowni, ośrodków pomocy społecznej. W tym szczególnym czasie nawet drobne zaniechanie może doprowadzić do tragedii. Wypity alkohol sprawia, że odczuwanie zimna jest inne i osoby odurzone alkoholem pozostając zbyt długo na zewnątrz mogą narazić się na odmrożenia oraz wyziębienie organizmu.

Od 15 grudnia w Kutnie przy ul. Mickiewicza 104 została uruchomiona "Ogrzewalnia". Pomieszczenie to jest doraźnym miejscem pobytu osób bezdomnych, przebywających na terenie miasta Kutna, które z powodu braku stałego miejsca pobytu nie mają innej możliwości zabezpieczenia się przed zimnem w nocy. Uchronić to ma osoby bezdomne przed wychłodzeniem i zamarznięciem. Przyjęcia osób bezdomnych odbywają się w godz. 16.00-8.00 każdego dnia tygodnia do 30 kwietnia 2018 r. W okresie silnych mrozów czas otwarcia ogrzewalni może ulec wydłużeniu. Osoby bezdomne zgłaszające się do Ogrzewalni mogą skorzystać z pomocy w formie schronienia, odzieży, ciepłego napoju oraz wykonać podstawowe zabiegi higieniczne. Ponadto mogą liczyć na pomoc pracownika socjalnego w ramach jego pracy socjalnej po zgłoszeniu się do tut. ośrodka i podjęciu współpracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE