Reklama

Zmiany w budżecie: inwestycje w Żychlinie na ostatniej prostej

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w budżecie: inwestycje w Żychlinie na ostatniej prostej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj odbyła się sesja Rady Miejskiej w Żychlinie, podczas której jednomyślne przegłosowano projekt zmian w budżecie oraz projekt uchwały o pomocy powiatowi przy remoncie drogi. Dla mieszkańców oznacza to, że modernizacja ul. Żeromskiego i Dobrzelińskiej jest na ostatniej prostej do realizacji.

Najważniejszą zmianą było uzupełnienie środków finansowych na zadaniu pn.: „Modernizacja nawierzchni drogi ul. Dobrzelińskiej w Żychlinie”. Wprowadzono na to zadanie wolne środki w kwocie 421.700 zł. Ogólny koszt inwestycji według oferty przetargowej wynosi 772.000 zł. Jedna z ostatnich dróg bez nawierzchni asfaltowej na terenie miasta zostanie w tym roku zmodernizowana, a przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w terminie do 10 września br.

Przypomnijmy, że część ul. Dobrzelińskiej od skrzyżowania z ul. Nową, to nadal droga brukowa, a z łącznej długości 1250 m, ponad 600 metrów ma nawierzchnię asfaltową.

Natomiast w miniony poniedziałek burmistrz Grzegorz Ambroziak wraz ze starostą Krzysztofem Debichem podczas narady ustalili ostatnie szczegóły związane z finansowaniem wspólnej inwestycji modernizacji ul. Żeromskiego w Żychlinie. Przygotowane projekty uchwał ze zwiększeniem środków finansowych na realizację zadania obejmującego modernizację ul. Żeromskiego zostały przegłosowane wczoraj na sesji Rady Miejskiej.

Część realizowana jako zadanie naszego samorządu to wykonanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Ogólny koszt inwestycji według oferty przetargowej wynosi 1.266.000 zł. Podjęto również uchwałę o pomocy finansowej dla powiatu na realizację części drogowej zadania w 50% wartości robót do kwoty 1.699.850 zł.

Koszt obu zadań w ramach modernizacji ulicy to według najtańszej oferty kwota 4,621 mln złotych. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w terminie do połowy listopada br.

Przypomnijmy, że modernizacja ulicy finansowana przez budżety powiatu i gminy planowana była już w ubiegłym roku. Niestety z uwagi na problemy związane z pracami projektowymi termin realizacji musiał zostać przesunięty na rok bieżący. Przedsięwzięcie polegać będzie na modernizacji drogi i chodników oraz budowie kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej z częściową wymianą wodociągu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE