Reklama

Zmiany w czystości w mieście. Nie umyjesz samochodu na posesji, chyba że...

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w czystości w mieście. Nie umyjesz samochodu na posesji, chyba że...  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mycie i naprawa samochodu na prywatnej posesji czy też wyprowadzanie psa z domu - mieszkańcy Kutna mogą to robić na określonych zasadach. Jakich? Te reguluje uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Kutno, w której zmieniono kilka punktów.

Pierwsza zmiana dotyczy mycia pojazdów samochodowych. Poza myjniami funkcjonującymi na terenie Kutna, dopuszcza je się jedynie w miejscach nieprzeznaczonych do użytku publicznego. Aby umyć swój pojazd na własnej posesji, podłoże musi być utwardzone i szczelne, a powstające ścieki muszą być odprowadzane albo do sieci kanalizacji sanitarnej, albo zbiornika bezodpływowego. Ścieki te nie mogą ponadto powodować zanieczyszczeń gleby, terenów zielonych, lasów i wód powierzchniowych.

Podobnie jest z naprawami pojazdów, które mieszkańcy wykonują na terenie swojej nieruchomości. Wówczas trzeba spełnić warunek: teren musi zostać zabezpieczony przed przedostaniem się płynów samochodowych do środowiska, a powstające odpady będą gromadzone w przeznaczonych do tego urządzeniach.

Zmienił się też zapis dotyczący właścicieli czworonogów. Mieszkańcy powinni zabezpieczyć nieruchomość, na której znajdują się zwierzęta, w sposób uniemożliwiający niekontrolowane wydostanie się na zewnątrz, poza teren posesji czy lokalu. Do obowiązków właścicieli pupilów należeć będą wyprowadzanie psów poza teren nieruchomości na smyczy, a psów ras uznawanych za agresywne w kagańcu oraz usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez psy w obiektach, budynkach, na ulicach, chodnikach, skwerach i zieleńcach.

Ostatnią zmianą wprowadzoną do regulaminy jest zapis, że na pozostałych terenach wyłączonych z produkcji, gdzie dopuszcza się możliwość utrzymywania zwierząt gospodarskich, właściciel musi zapewnić odpowiednie pomieszczenia w budynkach oraz właściwe warunki bytowania i opieki zgodne z normami dla danego gatunku zwierząt. Dodatkowo instalacje i urządzenia do gromadzenia i usuwania nieczystości muszą być odpowiednio zapewnione, by nie powodowały zanieczyszczenia terenu i wód zarówno powierzchniowych jak i podziemnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE