Reklama

Zmiany w finansowaniu: Urząd ma pomysł na Plac Wolności

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w finansowaniu: Urząd ma pomysł na Plac Wolności - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pojawiło się światełko w tunelu. Możliwe, że uda się rozstrzygnąć przetarg na rewitalizację Placu Wolności i Rynku Zduńskiego, mimo że oferty złożone w przetargu znacznie przekraczają budżet, jaki władze zamierzały przeznaczyć na ten cel. Jak to możliwe?

O ofertach, które złożone w postępowaniu przetargowym pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Najniższa z nich przekracza budżet o ok. 10 mln. zł.

Dzisiaj odbyła się sesja Rady Miasta, w trakcie której zdecydowano o pewnych zmianach w wieloletnich planach finansowych. Możliwe, że pozwolą one na wyłonienie wykonawcy.

- Dokonano zmiany w wieloletnich planach finansowych wydłużając czas realizacji zadania rewitalizacji Placu Wolności i Rynku Zduńskiego, żeby można było rozpocząć postępowanie sprawdzania ofert. Nie dokładaliśmy żadnych pieniędzy w budżecie tego roku ani w przyszłym, tylko rozłożyliśmy w czasie finansowanie, żeby z naszych środków wystarczyło funduszy na dołożenie pieniędzy do tego zadania. To będzie kwota ok. 10 mln. zł – mówi nam Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady miasta.

Jak tłumaczy Grzegorz Chojnacki, zdecydowano się na takie działanie, żeby nie dokładać całej tej kwoty jednorazowo, tylko niejako „rozbić” to na kilka lat w wieloletnim planie finansowym. Czy to oznacza, że prace w końcu ruszą?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE