Reklama

Reklama

Znamy ostateczną kwotę 30. Finału WOŚP w Kutnie. Jest rekord! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Chociaż od 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minął już ponad miesiąc, to właśnie teraz poznaliśmy ostateczną kwotę zebraną w tym roku przez kutnowski sztab. Wolontariusze mają powody do dumy. Padł bowiem rekord środków zebranych do puszek, eskarbonek i z aukcji internetowych!

Reklama

Podczas 30. Finału w Kutnie udało się zebrać 164 588,53 zł, w tym:

  • 120 481.42 PLN z puszek 
  • 15 220.00 PLN z eskarbonek
  • 28 887.11 PLN z aukcji Allegro

 

Jest to kwota rozliczona z fundacją i stanowi dotychczasowy rekord. Poprzedni z 2020 roku został pobity aż o 18 225,19zł - wówczas wynosił 146 363,34 zł.

- Kwota, którą nasi dzielni wolontariusze zebrali robi ogromne wrażenie i zostanie przeznaczona na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W imieniu całego sztabu dziękujemy wolontariuszom, współorganizatorom, darczyńcom, mediom oraz mieszkańcom Kutna i okolic. To dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi udało się zorganizować finał na miarę naszych możliwości w trudnych warunkach pogodowych i pandemicznych. Wielkie dzięki dla wszystkich! – informuje kutnowski sztab WOŚP. 

Warto również zaznaczyć, że fundacja włączyła się w pomoc dla Ukrainy. Wolontariusze i członkowie sztabu aktywnie uczestniczą w wielu działaniach charytatywnych nie tylko w trakcie trwania finału, ale przez cały rok. 

- Zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji pojawiających się na fanpage'u Hufca ZHP Kutno, gdzie bieżąco informujemy o zbiórkach i działaniach pomocowych, w tym o pomocy humanitarnej dla rodzin uciekających przed wojną z Ukrainy – dodają przedstawiciele sztabu.

Ostateczna kwota zebrana podczas Finału na całym świecie zostanie ogłoszona przez fundację podczas uroczystej gali, która odbędzie się 30 marca 2022 roku.

Info: WOŚP Sztab Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy