Reklama

Znana dziennikarka kontra parlamentarzysta z Kutna „Panie pośle nieuku”.

Opublikowano:
Autor:

Znana dziennikarka kontra parlamentarzysta z Kutna „Panie pośle nieuku”. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponownie głośno o kutnowskim parlamentarzyście ugrupowania Kukiz'15, pośle Tomasz Rzymkowskim. Niedawno do jego słów na twitterze odniosła się dziennikarka, Eliza Michalik.

Czy między patriotyzmem a nacjonalizmem możemy postawić znak równości? Zdaniem posła Rzymkowskiego tak, zdaniem Elizy Michalik nie. Właśnie dlatego dziennikarka zdecydowała się na opublikowanie poniższego tweeta:

- Komentarz pani Michalik jest kompletnie wyrwany z kontekstu. Próbowałem wytłumaczyć posłowi Cezaremu Tomczykowi, że jest różnica między nacjonalizmem, a szowinizmem. Pani redaktor ma taki styl, często obraża ludzi. Nie komentowałem tego, ponieważ nie chcę uczestniczyć w polemice na takim poziomie – mówi nam poseł Tomasz Rzymkowski.

Czy red. Eliza Michalik przesłuchała całą audycję, w której Tomasz Rzymkowski mówi o nacjonalizmie? Poseł poddaje to w wątpliwość oraz dodaje, że dziennikarka nie rozróżnia podstawowych pojęć, takich jak patriotyzm, nacjonalizm i szowinizm.

W sieci od razu rozgorzała gorąca dyskusja. Część z internatów podziela zdanie posła, z kolei inni go atakują.

- Pani Elizo- otóż pan Poseł miał rację- nacjonalizm pochodzi od wyrazu natio- naród i odnosi się do miłości do własnego narodu, z poszanowaniem innych narodów. Złem jest szowinizm- czyli wywyższanie swojego narodu ponad inne. W taki sposób tłumaczyłem swoim uczniom na lekcjach historii. Oceniając innych warto najpierw zastanowić się na swoją wiedzą – pisze pan Marian

- Nacjonalizm [łac. natio ‘naród’], przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród. Wg Encyklopedii PWN. Nie widze w tym nic złego. Proszę nie mylić nacjonalizmu z nazizmem – zauważa pan Mateusz.

- Rzymkowski do szkoły- według niego nacjonalizm to miłość do własnego narodu i obcych narodów, a środowiska narodowców są mu bardzo bliskie, fuj! – pisze pani Alina.

- Głupota w społeczeństwie ma się całkiem dobrze. Tęsknię za parlamentem, w którym zasiadali : Mazowiecki, Kuroń, Bartoszewski, Kwaśniewski, Chrzanowski itd. Można było pięknie się różnić. Teraz to szambo z fekaliami – uważa pan Janusz.

A jakie jest zdanie naszych Czytelników na ten temat?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE