Reklama

Reklama

Znani politycy Lewicy z wizytą w Kutnie. Spotkali się z mieszkańcami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O panującej drożyźnie, potrzebach zmian w obszarze usług publicznych, problemach mieszkaniowych Polaków, ale i lokalnych sprawach rozmawiali dzisiaj z kutnianami politycy partii Razem i Nowej Lewicy.

Reklama

Z mieszkańcami w Kutnowskim Domu Kultury spotkali się posłowie i posłanki - Paulina Matysiak, Adrian Zandberg, Anna Maria Żukowska i Tadeusz Tomaszewski, a także politycy spoza parlamentu - Maciej Konieczny, Dorota Olko, Bartosz Grucela i Maciej Szlinder.

Spotkanie otworzyła rodowita kutnianka, posłanka Paulina Matysiak. Parlamentarzystka zaznaczała, że filarami programu wyborczego partii Razem i Nowej Lewicy są: mieszkania, praca i usługi publiczne. 

Jak zauważa, wielu Polaków jest zbyt "bogatych", by liczyć na wsparcie państwa w zakupie mieszkania, a jednocześnie są oni zbyt biedni, by stać ich było na spłatę kredytu. I to mimo faktu, że Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich, w których pracuje się statystycznie najdłużej. Lewica chciałaby skrócenia godzin pracy dla rodaków. W jej opinii gruntownej reformy wymagają także usługi publiczne, w tym dostępność transportu zbiorowego. 

Paulina Matysiak przyznała, że wybór Kutna jako miejsce spotkania z głównymi postaciami Lewicy nie jest przypadkowy. To właśnie w mniejszych miejscowościach, takich jak nasze, mieszka łącznie ok. 15 mln osób i to ich głosy mogą okazać się kluczowe w zbliżających się wyborach. Następnie głos zabrał poseł Adrian Zandberg, który mówił m.in. o szalejącej drożyźnie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy