Reklama

Zobacz wystawę poświęconą Tuwimowi

Opublikowano:
Autor:

Zobacz wystawę poświęconą Tuwimowi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Włączając się w obchody Roku Tuwima, Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do zapoznania się z wystawą plenerową „Łódź Juliana Tuwima”, prezentowaną na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Ekspozycja, przedstawia miejsca związane z biografią poety. Została przygotowana przez Muzeum Miasta Łodzi.

Gdzie mieszkał Julian Tuwim? Jaki miał widok z okna, gdzie chodził do szkoły a gdzie na wagary, w którym miejscu spotkał przyszłą żonę i gdzie wziął ślub? Do jakich miejsc tęsknił najbardziej będąc już na emigracji i pisząc poświęcone Łodzi „Kwiaty Polskie”?

Wrażliwy zarówno na blaski, jak i na cienie łódzkiego życia Tuwim staje się przewodnikiem po swoim ukochanym „Kominogrodzie”. Ze stworzoną na podstawie jego wspomnień mapą możemy udać się na wędrówkę po łódzkich ulicach, podwórkach i parkach w poszukiwaniu namacalnych i nienamacalnych śladów poety.

Julian Tuwim, jeden z najwybitniejszych polskich poetów i niezwykle barwna postać literatury polskiej, urodził się 13 września 1894 roku w Łodzi. Łódź stała się miastem jego dzieciństwa i młodości, a atmosfera tego miasta nie pozostała bez wpływu na przyszłego poetę i charakter jego twórczości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE