Reklama

Reklama

Zuchwała kradzież w pociągu. Złodziej próbował przekupić policjanta, a ten...wymierzył mu cios między oczy!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Zuchwała kradzież w pociągu. Złodziej próbował przekupić policjanta, a ten...wymierzył mu cios między oczy! - Zdjęcie główne

20-lecie międzywojenne/Kutno | foto Narodowe Archiwum Cyfrowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najpierw okradł na ogromną sumę swojego towarzysza podróży, później próbował wręczyć kutnowskiemu policjantowi niewiele mniejszą łapówkę. Mundurowy wykazał się jednak nieprzeciętną uczciwością i w odpowiedzi na propozycję złodzieja, uraczył go prawym prostym między oczy! Takie historie pisało życie w 20-leciu międzywojennym w naszym powiecie, a relacjonował je na swoich łamach Tygodnik Kutnowski.

Reklama

Sprawa, o której mowa, miała miejsce dokładnie 100 lat temu i została opisana w nr 19 Tygodnika Kutnowskiego w 1921 roku.  Redaktor czasopisma szeroko relacjonował kradzież dużych pieniędzy w pociągu między Pniewem a Kutnem. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: warszawski złodziej i kutnowski policjant.

Warszawski złodziej mówił, że poprawy nie obiecuje, bo jako doliniarz ma większe dochody i wydatki w ciągu miesiąca aniżeli komendant policji w ciągu całego roku. Nie miał słów pochwały dla policjanta, który nie dał mu się przekupić.

Cały artykuł możecie przeczytać poniżej, dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy