Reklama

ZUS ma dziś wypłacić pierwsze postojowe

Opublikowano:
Autor:

ZUS ma dziś wypłacić pierwsze postojowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 86 tysięcy przedsiębiorców otrzymać ma dziś pierwsze świadczenia postojowe. W województwie łódzkim świadczenie to trafi do przeszło 4,7 tys. przedsiębiorców.

Do 14 kwietnia złożono ponad 570 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Ponad 450 tys. dotyczy zwolnienia ze składek ZUS, 97 tys. to wnioski o świadczenie postojowej dla samozatrudnionych, a ponad 9 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców.

- Pierwsi przedsiębiorcy otrzymają pomoc już dziś. ZUS przeleje na konta 86,2 tys. osób pierwsze środki o postojowe. Daje to łącznie kwotę ponad 172 mln złotych – podaje Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

W naszym województwie pierwsze przelewy na kwotę prawie 6,5 mln zł trafią do przeszło 4,7 tys. osób.

- Najwięcej pieniędzy zostanie przelanych do przedsiębiorców na terenie obsługiwanym przez I Oddział ZUS w Łodzi (2255 świadczeń na kwotę 4 452 500 zł), II Oddział ZUS w Łodzi (1586 świadczeń na kwotę 3 154 580 zł) i Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim (914 świadczeń na kwotę 1 846 520 zł) - mówi Monika Kiełczyńska, rzeczniczka prasowa ZUS w województwie łódzkim.

Na początku kwietnia w życie weszły przepisy tzw. tarczy antykryzysowej. Przewidują one, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości na raty oraz o świadczenie postojowe.

Wnioski do ZUS można składać elektronicznie lub papierowo. Informacji udzielają doradcy ds. ulg i umorzeń dostępni na infolinii ZUS (tel. 22 560 16 00). Zachęcamy do składania wniosków za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE). To zdecydowanie przyspiesza ich obsługę.

Zakład uruchomił też dodatkowe infolinie dla przedsiębiorców 22 290 87 02 oraz 22 290 87 03. Dostępny jest również numer tel. 22 290 87 01 – obsługa w sprawie świadczeń z tytułu kwarantanny lub izolacji oraz zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE