Zwycięstwo i pierwsze trzy punkty KS-u w okregówce

Wydarzenia Od zwycięstwa rozpoczęli swoje zmagania w łódzkiej lidze okręgowej piłkarze KS-u Sand Bus Kutno, którzy w ramach pierwszej kolejki rozgrywek pokonali Włókniarza Pabianice 3-2. Dwie bramki dla kutnowskiego zespołu zdobył Mariusz Jakubowski. Na listę strzelców wpisał się również Piotr Michalski.

Początek spotkania to gra głównie w środkowej strefie boiska. Drużyną aktywniejszą w tym fragmencie był zespół kutnowski, który częściej utrzymywał się przy piłce.

Pierwszą bramkę w lidze okręgowej zdobył dla KS-u Piotr Michalski, który w 6. minucie otworzył wynik wykorzystując dokładne dogranie Kierusa z bocznego sektora boiska.

Zdobyta bramka dodatkowo zmobilizowała kutnowski zespół, który zaciekle dążył do podwyższenia prowadzenia. Niestety strzały asystującego przy pierwszym golu Kierusa, Górlaczyka oraz Walczaka mijały światło bramki strzeżonej przez Rzeźniczaka.

Pierwszą groźną sytuację goście wypracowali sobie dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowych 45 minut. Strzał pabianiczan powędrował jednak nad poprzeczką kutnowskiej bramki.

Jeszcze przed przerwą, w doliczonym czasie gry obrońca Włókniarza popełnił błąd przy rozegraniu piłki. Futbolówkę przejął rozpędzony Jakubowski, który tym samym znalazł się w sytuacji sam na sam z Rzeźniczakiem. Mario nie zwykł marnować takich prezentów i pewnym strzałem wyprowadził zespół KS-u na dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron śmielej zaatakowali goście, którzy w 53. minucie zdobyli kontaktowe trafienie za sprawą Dobroszka, który okazał się najsprytniejszy w polu karnym kutnowskiej drużyny.

Bramka wyraźnie dodała gościom skrzydeł i to oni przez kolejne minuty byli bardziej aktywni w swoich poczynaniach ofensywnych. Na posterunku dobrze spisywał się jednak Sobczak wspierany przez defensywę, która blokowała groźne akcje pabianiczan.

W 73. minucie przed polem karnym faulowany był jeden z podopiecznych Sławomira Ryszkiewicza. Do piłki podszedł Góralczyk, który sprytnym podaniem obsłużył Jakubowskiego, a ten lobem pokonał bramkarza gości zapisując na swoim koncie drugą bramkę.

Radość kutnowskiego zespołu nie trwała jednak długo, gdyż niespełna 60 sekund później goście po fatalnym błędzie obrońcy KS-u zdobyli kontaktowego gola. Jak się później okazało bramka zdobyta przez Sumera ustaliła wynik meczu na 3-2 dla kutnowskiego zespołu.

W końcowym fragmentach spotkania podopieczni Sławomira Ryszkiewicza mieli okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak strzały Gracjana Sobczaka, Bartosza Kaczora i Piotra Michalskiego nie znalazły drogi do bramki gości.

KS Sand Bus Kutno – Włókniarz Pabianice 3-2 (2-0)

1-0 6' Michalski

2-0 45' Jakubowski

2-1 53' Dobroszek

3-1 73' Jakubowski

3-2 74' Sumera

KS: P. Sobczak – G. Sobczak, Żemigała, Kaczor (82' Ławniczak), Walczak, Kierus (71' Mucha), Jakubowski, Góralczyk (77' Łuczak), Ziemniak, Michalski (82' Wietrzyk) , Grzegorek

Włókniarz: Rzeźniczak – Pawlak, Stępiński, Olejnik, Okrojek, Sęczek, Rudzki, Madaj, Dobroszek, Sumera, Kozieł