Reklama

Reklama

Żychlin mobilizuje siły na protest ws. aborcji. Zablokują rondo?

Opublikowano: 28 października 2020 13:09
Autor: bnp

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Protesty spowodowane decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przybierają na sile. Setki mieszkańców wyszły na ulice Kutna m.in w poniedziałek i wtorek, tłumy protestowały także w Łęczycy. Swój sprzeciw wobec zostrzenia prawa aborcyjnego wyrazić mają dzisiaj także mieszkańcy Żychlina.

Reklama

Czwartkowy wyrok TK spolaryzował, i tak podzielonych już, Polaków. Wydaje się jednak, że większość kobiet nie zamierza godzić się z decyzją Trybunału, co widać na ulicach polskich miast.

W ubiegły piątek po raz pierwszy protestowali kutnianie. Wówczas pojawiło się kilkadziesiąt osób, w tym tygodniu liczba protestujących sięgnęła już kilkuset kutnian (pisaliśmy o tym m.in tutaj - KLIK). A jak będzie w Żychlinie?

W mediach społecznościowych żychlinianie zapraszają do udziału w proteście, który odbyć się ma dzisiaj o godz. 17 na rondzie. "Nie bądź obojętna, nie bądź obojętny", "To jest wojna" - apelują żychlinianie na facebooku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.